W Przemyślu utworzono Oddział Celny Pocztowy. Ma odpowiadać na potrzeby rozwijającego się handlu transgranicznego.
W Urzędzie Pocztowym Przemyśl 2 dotychczas funkcjonowała komórka pocztowo-celna o statusie Miejsca Wyznaczonego, w którym dokonywana jest odprawa celna zagranicznych przesyłek spoza UE, dostarczanych do odbiorców w Polsce.

Ilość odprawianych przesyłek od kilku lat systematycznie wzrasta, stąd też decyzja o przekształceniu Miejsca Wyznaczonego w samodzielny Oddział Celny Pocztowy w Przemyślu.

W okresie ostatnich kilkunastu miesięcy współpraca Poczty Polskiej z Ministerstwem Finansów i KAS jest związana z oczekiwanym od 1 lipca br. wejściem w życie regulacji UE wprowadzającej nową rolę operatora pocztowego jako dokonującego zgłoszeń celnych oraz poboru należności celnych i podatku VAT.

Oznacza to, że operatorzy pocztowi w UE będą jednocześnie pełnić funkcję podmiotu, który zgłasza towary - w procedurze celnej importowej umieszczone w przesyłkach pocztowych, a zakupione poza UE. Podatek będzie nakładany na wszystkie zakupione towary, nawet te o niskiej wartości z takich serwisów jak AliExpress, Banggood, Lightinthebox czy Gearbest. Warto więc się śpieszyć z zakupami.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.