W Jaśle, w ramach ogólnoeuropejskiego projektu WiFi4EU, można korzystać z dziesięciu punktów dostępowych do darmowego internetu o prędkości do 30 Mbit/s.
- Czas trwania sesji wynosi 4 godziny (po czym konieczne jest ponowne logowanie). Komisja Europejska zarządziła, że nazwa sieci musi brzmieć „WiFi4EU”. Nazwa ta jest wszędzie taka sama, dzięki czemu można łatwo rozpoznać hotspoty WiFi4EU w całej Europie - informuje rzeczniczka burmistrza Jasła Agata Koba.

Darmowe WiFi4EU w Jaśle

Punkty dostępowe znajdują się w 10 lokalizacjach:
- Rynek (obejmuje cały rynek) – 2 urządzenia
- Plac Targowy (ul. Zielona)
- Plac Żwirki i Wigury
- Skwer przy ul. Sokoła (obejmuje również zasięgiem plac przed kinem Syrena)
- Dworzec PKP
- Ogród Jordanowski
- Przystanek Kwiatowa
- Otwarty basen i tereny rekreacyjne MOSiR
- Park linowy i bulwary nad rzeką Ropą
- Park Miejski

Jak korzystać?
Aby zalogować się do sieci należy kliknąć w ikonę WiFi w telefonie, wybrać sieć „wifi4eu”, a następnie zalogować się do sieci. Zostanie otwarte okno przeglądarki, w którym należy zaznaczyć „Akceptuję regulamin” a następnie kliknąć „Zaloguj”.

- Miasto Jasło otrzymało grant na budowę sieci WiFi4EU w 2019 roku. Jest to ogólnoeuropejski projekt budowy darmowego dostępu do sieci internetowej na terenie całej wspólnoty. W ramach projektu kilkanaście tysięcy gmin i miast, ze wszystkich państw należących do UE, otrzymało po 15 000 euro na budowę sieci dostępowej - wyjaśnia Agata Koba.