W najbliższy weekend 10-11 kwietnia wznawiają rozgrywki drużyny występujące w IV lidze podkarpackiej.
Jak informuje Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, wszystkie kluby z IV ligi zadeklarowały spełnienie wymogów rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Wszystkie mecze będą odbywały się bez udziału publiczności z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Taka decyzja została podjęta po wtorkowej (6 kwietnia) naradzie on-line z przedstawicielami klubów IV ligi, którzy jednogłośnie potwierdzili spełnienie wymogów i wyrazili gotowość do gry od najbliższego weekendu.

Rozgrywki zostają wznowione zgodnie z terminarzem od III kolejki rundy wiosennej w grupie spadkowej i mistrzowskiej. Odwołane mecze z I i II kolejki zostały przełożone na nowe terminy. I kolejka zostanie rozegrana 5 maja, a II - 19 maja.

Kluby niższych klas rozgrywkowych nie spełniają określonych w rozporządzeniu rządowym wymogów. W związku z tym nie jest możliwe wznowienie rozgrywek w niższych ligach do czasu zmiany obowiązujących obostrzeń wynikających z sytuacji epidemicznej.