W Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle można wykonać odpłatnie (120 złotych) szybkie testy antygenowe w kierunku SARS-CoV-2 dla osób wyjeżdżających za granicę lub potrzebujących wyniku tego testu w celu udzielania świadczeń zdrowotnych. Istnieje możliwość otrzymania wyniku testu także w języku angielskim.
Pacjenci z objawami zakażenia powinni skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym w celu ustalenia dalszego postępowania.

Testy wykonywane będą od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, w soboty od 08:00 do 11:00 oraz w niedzielę od 08:00 do 10:00.

Każdy zainteresowany wykonaniem testu zgłasza się do Pracowni Mikrobiologii, mieszczącej się w głównym budynku szpitala (wejście od strony pawilonu administracyjnego), gdzie płaci za badanie 120 złotych. Z dowodem wpłaty pacjent udaje się do namiotu przy Oddziale Obserwacyjno - Zakaźnym i WZW, gdzie pobierany jest wymaz. Po około 30 minutach wynik jest gotowy do odbioru w Pracowni Mikrobiologii.

Istnieje możliwość uzyskania wyniku w języku angielskim (należy o tym poinformować przy opłacie).

Telefon kontaktowy: 13 44 377 02

Dodatni wynik testu antygenowego spełnia wymagania laboratoryjnego rozpoznania zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i podlega obowiązkowemu zgłoszeniu do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.