Siatkarki UKS MOSiR Jasło przegrały dzisiaj (10 kwietnia) drugi mecz w turnieju półfinałowym o awans do II ligi rozgrywanym w Piastowie i zaprzepaściły szanse na awans do turnieju finałowego.
Jaślanki przegrały z UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki 0-3. W każdym meczu prowadziły różnicą 1-2 punktów, ale w pewnym momencie następował trudno wytłumaczalny przestój. Rywalki odrabiały straty, zdobywały seryjnie po 4 - 6 punktów. Jasielska drużyna, mimo bardzo ambitnej postawy, nie była w stanie odmienić losów każdego seta. Co ciekawe, zawodniczki UKS MOSiR świetnie broniły, walczyły o każdą piłkę. Dobry mecz rozegrała libero Kinga Hap.

W niedzielę, 11 kwietnia, UKS MOSiR Jasło w trzecim meczu turnieju spotyka się z UKS Akademia Siatkówki KYUBI Zduńska Wola. Stawką jest trzecie miejsce w turnieju.

UKS MOSiR Jasło – UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki 0-3 (15-25, 17-25, 20-25)
UKS MOSiR Jasło: Katarzyna Marcisz, Beata Kurczaba, Agnieszka Górniak, Aleksandra Lidwin, Monika Piróg, Dominika Dybaś, Angelika Dubiel (libero), Kinga Hap (libero) oraz Joanna Bernacka, Zuzanna Bernacka, Weronika Wolak - Libuszowska, Natalia Świder; trener Marek Bajorek.

W innym dzisiejszym meczu: ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź – UKS AS KYUBI Zduńska Wola 3-0 (25-21, 25-18, 25-17).