Na sesji Rady Miejskiej Jasła zwołanej na 20 lipca 2020 roku, odbędzie się debata nad raportem o stanie Miasta Jasła za 2019 rok. Mogą w niej uczestniczyć również mieszkańcy.
Jak poinformował przewodniczący Rady Miejskiej Jasła Henryk Rak, ze względu na zagrożenie Covid-19, burmistrz przedstawił raport o stanie Miasta Jasła za 2019 rok. Jest on dostępny na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta w Jaśle https://um.jaslo.pl/pl/informacja-przewodniczacego-rady-miejskiej-jasla-dotyczaca-udzialu-mieszkancow-w-debacie-nad-raportem-o-stanie-miasta-jasla-za-2019-rok/ w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce: Strategie/programy/plany – link: https://um_jaslo.bip.gov.pl/zb-2020-r/zarzadzenie-nr-v-67-2020-z-18-czerwca-2020-roku.html.

Na sesji Rady Miejskiej Jasła zwołanej na 20 lipca 2020 roku, odbędzie się debata nad raportem o stanie Miasta Jasła za 2019 rok. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, w debacie nad raportem, mieszkańcy miasta Jasła mogą zabierać głos.


Jaślanie, którzy chcieliby zabrać głos w trakcie debaty nad raportem - co gwarantuje im ustawa - muszą złożyć pisemne zgłoszenie do przewodniczącego Rady Miejskiej Jasła, poparte podpisami co najmniej 50 osób.

Zgłoszenie można złożyć najpóźniej w dniu poprzedzającym sesję rady, podczas której będzie przedstawiony raport o stanie miasta.