Polski Związek Piłki Nożnej w porozumieniu z głównym sponsorem turnieju - firmą Tymbark oraz brązowym sponsorem firmą Electrolux - podjął decyzję o zakończeniu tegorocznych rozgrywek w ramach XX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” na etapie powiatowym
Jak podkreślają organizatorzy, ludzkie życie jest zbyt cenne, a sytuacja zbyt skomplikowana, żeby kontynuować Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Kluczem do podjęcia takiej decyzji była troska o zdrowie dzieci, trenerów i rodziców. Kontynuowanie rozgrywek byłoby zbyt ryzykowne oraz nie gwarantowałoby ani dzieciom, ani trenerom takich emocji i radości, jakich turniej dostarcza od lat.

Dwudziestolecie największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie miało wyglądać zupełnie inaczej. Od początku trwania jubileuszowej edycji przygotowywano wiele atrakcji, żeby ją uświetnić. Po raz pierwszy w historii rozgrywek powołano grono kilkunastu ambasadorów, w którym znaleźli się: Andrzej Strejlau - wybitny trener, a obecnie szanowany ekspert piłkarski, selekcjonerka reprezentacji Polski kobiet do lat 19 i jedyna Polka z licencją UEFA Pro - Nina Patalon, trener reprezentacji U-19 - Jacek Magiera, dziennikarze sportowi: Krzysztof Stanowski, Roman Kołtoń i Stefan Szczepłek oraz zawodniczki reprezentacji Polski: Ola Sikora, Paulina Dudek i Ewa Pajor, a także prezesi: Zbigniew Boniek (PZPN), Krzysztof Pawiński (Tymbark Grupa Maspex) i sekretarz generalny PZPN – Maciej Sawicki. Ponadto już na pierwszym etapie rozgrywek każdy z uczestników otrzymał medal, będący pamiątką i mobilizacją do dalszego rozwoju.

To tylko część z zaplanowanych atrakcji. Pozostałe zostaną przełożone na XXI edycję. Organizatorzy do końca czekali z decyzją i wierzyli, że uda się przezwyciężyć ogólnoświatową pandemię COVID-19, a co za tym idzie rozegrać finały wojewódzkie, a później finał ogólnopolski turnieju. Sytuacja w dalszym ciągu jest jednak trudna do przewidzenia, a zdrowie uczestników jest priorytetem dla organizatora i sponsorów. Kontynuowanie rozgrywek byłoby zbyt ryzykowne oraz nie gwarantowałoby ani dzieciom, ani trenerom takich emocji i radości, jakich turniej dostarcza od lat. W związku z tym Polski Związek Piłki Nożnej w porozumieniu z głównym sponsorem firmą Tymbark oraz sponsorem brązowym – firmą Electrolux, postanowił zakończyć rozgrywki XX edycji na etapie zakończonych wcześniej rozgrywek gminnych i powiatowych. Wszyscy uczestnicy Turnieju, którzy dotarli do etapu wojewódzkiego otrzymają upominki.

- Kluczem do podjęcia takiej decyzji była troska o zdrowie dzieci, trenerów i rodziców. Bezpieczeństwo uczestników turnieju jest dla nas wszystkich najwyższą wartością, dlatego zakończenie rozgrywek XX edycji jest najrozsądniejszą decyzją. Kontynuowanie rozgrywek w obecnej sytuacji byłoby również pozbawione wielu radosnych chwil i wrażeń, które daje uczestnictwo w turnieju w normalnych warunkach, co tylko potwierdza słuszność podjętej decyzji. Mocno wierzymy jednak, że wkrótce będzie można wrócić do gry i znowu będziemy oglądać dziecięcą radość na meczach i piękne gole - mówi Jan Bednarek, wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego.

Organizatorzy zapewniają, że swoją energię ze zdwojoną siłą włożą w organizację XXI edycji turnieju. Szczegółowe informacje na temat jej harmonogramu i startu zapisów zostaną podane w oddzielnych komunikatach za pośrednictwem mediów społecznościowych „Piłka dla wszystkich” oraz strony internetowej www.zpodworkanastadion.pl. Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” nadal będzie się rozwijał, o czym świadczy przedłużenie przez Polski Związek Piłki Nożnej i firmę Tymbark o kolejne 4 lata współpracy przy turnieju na mocy podpisanej w marcu nowej umowy.