W XXVI kolejce klasy okręgowej, Ostoja Kołaczyce wygrała z Brzozovią na jej boisku 2-1. Tym samym wydłużyła serię meczów bez porażki do dziewięciu (5 zwycięstw, 4 remisy). To ósme zwycięstwo w sezonie i drugie na wiosnę. Z trenerem Robertem Podkulskim Ostoja jeszcze nie przegrała.
Mecz w Brzozowie nie stał na zbyt wysokim poziomie. W I połowie żadnej z drużyn nie udało się oddać celnego strzału na bramkę. - Zakaz treningów odbił się niekorzystnie na naszej dyspozycji. To był bardzo słaby mecz - podsumował trener Brzozovii Konrad Bury.

W Ostoi - z różnych względów - nie mogło w tym meczu grać pięciu podstawowych zawodników: Mateusz Krajewski, Damian Kulig, Szymon Grzesiak, Wojciech Kaleta i Bartosz Niklewicz. - Obawiałem się tego meczu, bo Brzozovia ma nóż na gardle i jest groźna u siebie. Ostatnio zremisowała z Przełomem Besko, jesienią pokonała Tempo Nienaszów. Był to mecz walki - podkreślił trener Ostoi Robert Podkulski.

Goście objęli prowadzenie po zagraniu Jakuba Podgórskiego na głowę Sławomira Wojdyły, który zdobył swoją trzecią bramkę w tym sezonie. Ostoja nie wykorzystała swoich sytuacji i gospodarze doprowadzili do remisu po dośrodkowaniu i strzale z około 14 metrów Michała Oleniacza. - Damian Łukaszewski był zasłonięty. Drużyna po stracie gola zareagowała bardzo ładnie i stworzyliśmy kilka sytuacji podbramkowych. Strzały Kuby Podgórskiego czy Sławka Sienickiego obronił bramkarz Brzozovii Mateusz Tasz - dodał Robert Podkulski.

Zwycięską bramkę dla Ostoi zdobył z rzutu karnego Sławomir Sienicki, który po minięciu jednego z obrońców Brzozovii, został sfaulowany przez drugiego i sędzia wskazał na rut karny. Poszkodowany wykorzystał „jedenastkę”. To ósmy gol w sezonie i trzeci w rundzie wiosennej Sławomira Sienickiego.

W Ostoi zadebiutował Damian Wiatr, były zawodnik Wisłoki Błażkowa.

Mecz XXVI kolejki (25 kwietnia):
Brzozovia Brzozów - Ostoja Kołaczyce 1-2 (0-0)
0-1 Sławomir Wojdyła (52), 1-1 Michał Oleniacz (67), 1-2 Sławomir Sienicki (77, karny)

Brzozovia: Mateusz Tasz - Kamil Dziki, Piotr Wesołowski, Sylwester Cwynar, Oktawian Bujacz - Michał Oleniacz, Gracjan Hędrzak, Jarosław Sawicki (58 Arkadiusz Smoleń), Kamil Barć (58 Maksymilian Kot), Damian Jamróg (58 Michał Komski) - Krzysztof Domaradzki (32 Piotr Maniawski); na ławce rezerwowych: Michał Ostrowski, Jakub Boroń, Kamil Knap; trener Konrad Bury.
Ostoja: Damian Łukaszewski - Sebastian Kobak, Michał Kaleta, Piotr Kosiba, Damian Przewoźnik - Wiktor Hendzel, Rafał Kurcz - Jakub Podgórski (87 Krystian Jachym), Sławomir Wojdyła (70 Damian Wiatr), Mateusz Biernacki (60 Sławomir Sienicki) - Mateusz Juszkiewicz (83 Krzysztof Kaleta); na ławce rezerwowych: Tomasz Biały; trener Robert Podkulski.
Sędziowali: Rafał Krężałek oraz Krzysztof Łuksa i Dariusz Łuksa. Żółte kartki: Gracjan Hędrzak - Rafał Kurcz, Sławomir Sienicki, Tomasz Biały (na ławce rezerwowych). Mecz bez publiczności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.