Wśród 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim jest starszy mężczyzna z powiatu jasielskiego. Został hospitalizowany. To 26 osoba z powiatu jasielskiego, która zachorowała na COVID-19. Dotychczas wyzdrowiało 25 osób.
Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr Adam Sidor poinformował, że od początku wdrożenia badań na koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 37 447 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym: w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 26 265 oraz w innych laboratoriach z listy Ministerstwa Zdrowia - 11 182.

Obecnie w województwie podkarpackim pod nadzorem pozostaje 26 osób, 2121 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 108 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 100 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 621 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 363 osoby wyzdrowiały. Odnotowano 50 zgonów.

Kolejne 5 osób, które wyzdrowiało to: 2 osoby z powiatu bieszczadzkiego i po jednej z miasta Rzeszowa oraz powiatów rzeszowskiego i mieleckiego.

Nowych 18 potwierdzonych przypadków to: 2 osoby z powiatu stalowowolskiego – kobieta w sile wieku i dziecko (izolacje); starszy mężczyzna z powiatu jasielskiego – hospitalizowany; starsza kobieta z powiatu mieleckiego (izolacja); 14 osób z powiatu jarosławskiego (starsza kobieta hospitalizowana oraz jedna młoda kobieta i trzy w sile wieku; trzech młodych mężczyzn, dwoje dzieci oraz czterech mężczyzn w sile wieku) - wszyscy w izolacji.