„Cyberbezpieczeństwo - nie daj się oszukać w sieci” to temat 12. edycji Virtual Wednesday Innovation Night, spotkania organizowanego przez Podkarpackie Centrum Innowacji. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości oraz podniesienie kompetencji uczestników w obszarze cyfrowego bezpieczeństwa.
Virtual Wednesday Innovation Night to spotkanie na stałe wpisane w kalendarz wydarzeń Podkarpackiego Centrum Innowacji, skierowane do przedsiębiorców, naukowców i studentów. Dwunasta edycja odbędzie się już w najbliższą środę (28 kwietnia) o godzinie 17:00. Tematem wiodącym spotkania będzie cyberbezpieczeństwo.

- Nasze codzienne życie coraz bardziej przenosi się do Internetu. Razem z tymi zmianami pojawiają się nowe zagrożenia. Rozwiązania sprzętowe czy programowe same nie będą w stanie nas ochronić. Ważne jest budowanie w społeczeństwie świadomości potencjalnych zagrożeń i sposobów ich ograniczania. W dzieciństwie uczyliśmy się jak bezpiecznie poruszać się w świecie fizycznym, dziś musimy nauczyć się tego w świecie wirtualnym – podkreślił Paweł Łukaszuk, Senior .NET Developer, Team Leader.

Środowe spotkanie otworzy wystąpienie Dominika Rozdziałowskiego, naczelnika Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Następnie o cyberastronomii, czyli ataku na łańcuch dostaw opowie Ireneusz Tarnowski, analityk cyberzagrożeń. Tematem wystąpienia Pawła Łukaszuka, Senior .NET Developera, Team Leadera będzie natomiast bezpieczeństwo haseł. - Hasła są jednym z elementów naszego cyfrowego bezpieczeństwa. Na ich temat krąży sporo mitów i kłamstw, a wiele dobrych porad jest już nieaktualnych. W czasie prezentacji opowiem jak wygląda świat haseł w 2021 roku. Jakie powinny być zasady ich tworzenia i zarządzania. Jak ogarnąć setki haseł i nie zwariować. Dlaczego hasła wyciekają i jak ograniczyć szkody powstałe po wyciekach – zapowiedział Paweł Łukaszuk.

Virtual VIN #12 to spora dawka informacji dla każdego, kto aktywnie korzysta z Internetu, zarówno w celach prywatnych, jak i służbowych. W trakcie spotkania, eksperci bezpieczeństwa nie tylko podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą, ale również odpowiedzą na pytania uczestników.

Udział w wydarzeniu jest w pełni bezpłatny, wymagana rejestracja za pośrednictwem platformy ClickMeeting: https://pci.clickmeeting.com/win-12/