Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed burzami, intensywnymi opadami deszczu, porywami wiatru i gwałtownymi wzrostami stanów wód w potokach i rzekach.
Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu dzisiaj (2 maja) od godziny 14 do północy.

Ponadto synoptycy IMGW-PIB ostrzegają przed silnym deszczem z burzami do godziny 16 w powiatach bieszczadzkim, brzozowskim, jasielskim, Krośnie, krośnieńskim, leskim, przemyskim, Przemyślu i sanockim.

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami do 30 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad.

Może nastąpić gwałtowny wzrost stanów wód w zlewniach Wisłoki, Wisłoka, Sanu oraz mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły. Na mniejszych rzekach mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.