Niszczycielskiej sobotniej nawałnicy najbardziej doświadczyli mieszkańcy kilku miejscowości gminy Jasło. Trwa usuwanie zniszczeń i pomoc dla poszkodowanych.
Jak już informowaliśmy, w sobotnie popołudnie i wieczór wiele miejscowości gminy Jasło zostało dotkniętych skutkami burzowej nawałnicy. Według danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ilość deszczu w gminie Jasło wyniosła ponad 150 litrów na jeden metr kwadratowy i był to absolutny rekord dobowej sumy opadów w tym regionie.

Najbardziej dramatyczna sytuacja powodziowa miała miejsce w Trzcinicy, gdzie z domów ewakuowano kilkadziesiąt osób. Powódź błyskawiczna pozbawiła dobytku wielu mieszkańców tej miejscowości. Żywioł dotknął również mieszkańców sołectw Kowalowy, Warzyce, Niepla, Chrząstówka, Bierówka, Jareniówka, Opacie i Szebnie.

Jak informuje Urząd Gminy Jasło, trwa usuwanie zniszczeń i pomoc dla poszkodowanych. Przygotowywana jest również informacja do wojewody podkarpackiego o wielkości strat, która będzie podstawą do uruchomienia dodatkowej pomocy finansowej.

Władze samorządowe Gminy Jasło, składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w niesieniu pomocy powodzianom, a szczególnie jednostkom Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu ropczyckiego i strzyżowskiego, wszystkim jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Jasło oraz innych jednostkom z powiatu jasielskiego, żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej i Wojsk Inżynieryjnych Zgrupowania Zadaniowego Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej, europosłowi Bogdanowi Rzońcy i prywatnym przedsiębiorcom.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.