Zakończył się tegoroczny majowy weekend i związane z nim policyjne działania. Na droga powiatu jasielskiego było spokojnie.
- Weekend majowy na drogach powiatu jasielskiego minął bezpiecznie - informuje podkom. Piotr Wojtunik z jasielskiej komendy.

Od 1 do 3 maja mundurowi odnotowali jedynie cztery niegroźne kolizje drogowe. Podczas swoich działań prewencyjnych zatrzymali łącznie 4 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

- Policjanci zatrzymali także 10 uprawnień do kierowania pojazdami, w dziewięciu przypadkach było to spowodowane przekroczeniem dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h - dodaje podkom. Piotr Wojtunik.

Na drogach Podkarpacia od piątku 30 kwietnia do poniedziałku 3 maja policjanci odnotowali 9 wypadków, w których 1 osoba zginęła a 12 osób zostało rannych. Do śmiertelnego wypadku doszło w Zielonce w powiecie kolbuszowskim. W wypadku zginął motorowerzysta. Więcej informacji tutaj: Wypadek w Zielonce.

Policjanci udaremnili także dalszą jazdę 47 nietrzeźwym kierowcom.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.