Punkt szczepień powszechnych w Jaśle przy ulicy Kochanowskiego rozpoczął w czwartek działanie. Otwarto go w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. To drugi tego typu punkt w Jaśle.
W Jaśle w czwartek (06.05) otwarto drugi Punkt Szczepień Powszechnych. Mieści się w budynku przy ulicy Kochanowskiego 2, w tym samym w którym jeszcze do niedawna funkcjonował Rewir Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

- Starosta Jasielski, jako reprezentant Skarbu Państwa, przejął dosłownie przed kilkunastoma dniami te pomieszczenia. Musieliśmy je w szybkim tempie przygotować. Udało się nam. Już dziękowałem dyrektor Kaszowicz z Powiatowego Zarządu Dróg, bo poszliśmy taką krótką ścieżką, że pracownicy w oderwaniu od innych prac wykonali zabezpieczenie tych pomieszczeń, pomalowali je. Udało się nam również naprawić instalację elektryczną - mówił starosta jasielski Adam Pawluś.

Jak przekazał starosta, utworzenie masowego punktu szczepień przy ulicy Kochanowskiego kosztowało niespełna 10 tys. zł. Połowę z tej kwoty przekazała wojewoda Ewa Leniart, drugą połowę pokryło starostwo.

- Otrzymamy 5 tysięcy złotych więc to nie są duże koszty jak na powiat. Jesteśmy je w stanie pokryć i mam nadzieję, że dojdziemy do tej drogi normalności jak najszybciej poprzez szczepienia. Cieszę się, że ten punkt powstał, że również została zwiększona ilość szczepień w punkcie na Szopena. Te dwa punkty docelowo mają szczepić po trzystu pacjentów dziennie - dodał Adam Pawluś.

Punkt Szczepień Powszechnych w Jaśle

Szczepionki od firmy Moderna

Pacjenci, którzy zdecydują się zaszczepić przeciw COVID-19 otrzymają szczepionki wyprodukowane przez amerykańską firmę Moderna. Działa ona na tej samej zasadzie, co szczepionka firmy Pfizer.

- Jest to szczepionka najwyższej generacji, prawie taka sama jak szczepionka Pfizera a więc o typie mRNA - stwierdził lek. Robert Snoch. To zakład, którym kieruje, a więc Samodzielny Publiczny Miejsko-Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Jaśle będzie organizował pracę w nowym punkcie szczepień.

- Mamy doświadczony, zaangażowany i oddany pacjentom personel. Punkt szczepień będzie pracował na dwa gabinety, tak więc dwóch pacjentów będzie umawianych na jedną godzinę. Będzie tym samym zapewniona intymność pacjentów - dodał lek. Robert Snoch. Zaznaczył jednocześnie, że punkt będzie również czynny w sobotę co ma ułatwić dostęp do szczepień młodym ludziom.

Punkt Szczepień Powszechnych w Jaśle

Droga do normalności...

Za otwarcie drugiego punktu szczepień podziękowała obecna podczas otwarcia senator Alicja Zając.

- Każdy kolejny punkt szczepień to ułatwienie dla wszystkich osób, które chcą się zaszczepić. Jest to szczególnie cenne, ponieważ zbliżamy się do okresu wakacyjnego i dostępność szczepień dla młodych ludzi będzie ułatwiona - powiedziała senator Alicja Zając. - Droga do normalności wiedzie przez szczepienia, droga do wakacji wiedzie przez szczepienie - dorzucił lek. Robert Snoch.

W oficjalnym otwarciu punktu szczepień powszechnych udział wzięli m.in.: senator Alicja Zając, starosta jasielski Adam Pawluś, wójt gminy Jasło Wojciech Piękoś, dyrektor Samodzielnego Publicznego Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jaśle lek. Robert Snoch, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle Beata Trzop, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jan Muzyka, naczelna pielęgniarka Szpitala Specjalistycznego w Jaśle Jadwiga Małek oraz licznie dziennikarze. - Dziękuję mediom za to, że interesujecie się tą sprawą, nie w ramach sensacji medialnych a dla dobra mieszkańców - podkreśliła senator Alicja Zając.

Punkt Szczepień Powszechnych w Jaśle

Rejestracja

Zaszczepić będą się mogły w nim osoby wcześniej zarejestrowane. Rejestracja na szczepienie jest możliwa telefoniczne pod numerem 515 297 032 a także przez infolinię 989 lub e-rejestrację.

Zobacz zdjęcia z otwarcia:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.