W XXVIII kolejce V ligi Ostoja Kołaczyce przegrała na wyjeździe z Grabowianką Grabówka 1-4.
Ostoja przegrała drugi mecz z rzędu i dziesiąty w sezonie. Grabowianka zaczęła mecz od zmasowanych ataków, ambitnie z determinacją i drużyna z Kołaczyc nie radziła sobie z wybieganym zespołem Janusza Sieradzkiego. - Pierwsza połowa to był słaby mecz w naszym wykonaniu. Z trzech straconych bramek, dwie sprezentowaliśmy gospodarzom oraz czwartą po przerwie - powiedział nam trener Ostoi Robert Podkulski. - Druga połowa pod nasze dyktando. Stworzyliśmy kilka stuprocentowych sytuacji do zdobycia goli, ale niestety, żadnej nie wykorzystaliśmy - dodał szkoleniowiec drużyny kołaczyckiej.

Goście nie trafiali w bramkę nawet z 5 metrów. Najlepsze okazje zaprzepaścili Mateusz Juszkiewicz, Sebastian Kobak i Bartosz Niklewicz.

Po bardzo długiej przerwie zagrał Rafał Grzesiak.

Mecz XXVIII kolejki (9 maja):
Grabowianka Grabówka - Ostoja Kołaczyce 4-1 (3-1)
1-0 Bartłomiej Rakoczy (13), 1-1 Mateusz Juszkiewicz (20), 2-1 Bartłomiej Myćka (32), 3-1 Bartłomiej Myćka (44), 4-1 Wojciech Czopor (56)

Grabowianka: Kacper Orłowski (82 Bartłomiej Dymnicki) - Tomasz Dymnicki, Artur Stankiewicz, Adrian Tabisz, Dominik Harydczak, Vladyslav Tymoshevskyi - Wojciech Czopor, Piotr Nowak (79 Dominik Haduch), Sylwester Sąsiadek, Bartłomiej Rakoczy - Bartłomiej Myćka (65 Adam Ruda), Nazarii Ozhekhovskyi; na ławce rezerwowych: Jakub Kozłowski, Tomasz Starzak; trener Janusz Sieradzki.
Ostoja: Damian Łukaszewski - Sebastian Kobak, Szymon Grzesiak, Piotr Kosiba, Damian Przewoźnik - Wiktor Hendzel (46 Michał Kaleta), Rafał Kurcz - Jakub Podgórski (77 Jakub Śliż), Rafał Grzesiak (46 Bartosz Niklewicz), Mateusz Biernacki (63 Tomasz Sypień) - Mateusz Juszkiewicz; na ławce rezerwowych: Tomasz Biały; trener Robert Podkulski.
Sędziowali: Antoni Pelczarski oraz Jakub Kozner i Kacper Zięba. Żółte kartki: Artur Stankiewicz, Wojciech Czopor, Piotr Nowak - Rafał Grzesiak, Jakub Podgórski, Mateusz Juszkiewicz, Tomasz Biały (na ławce rezerwowych); czerwona: Wojciech Czopor (83, druga żółta). Mecz bez publiczności.