1710,10 kg plastikowych nakrętek zebrali uczniowie ośmiu szkół podstawowych z gminy Skołyszyn w ramach akcji charytatywnej i konkursu „Pozytywnie zakręceni”. Nakrętki zostaną przekazane Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Zwycięzcą konkursu została Szkoła Podstawowa w Bączalu Dolnym.
Celem konkursu i zarazem akcji charytatywnej, którego organizatorami była Gmina Skołyszyn wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie, było promowanie ekologicznego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz pozyskanie funduszy dla Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci ze zbiórki plastikowych nakrętek przez wszystkie szkoły podstawowe z gminy Skołyszyn.

Do konkursu przystąpiło osiem szkół podstawowych z Bączala Dolnego, Harklowej, Jabłonicy, Kunowej, Lisowa, Przysiek, Skołyszyna i Święcan. 7 maja jury w składzie zastępca wójta Gminy Skołyszyn Paweł Gutkowski, dyrektor GOKiCz w Skołyszynie Marta Gąsiorowska i specjalista ds. pozyskiwania środków zewnętrznych i kontroli Małgorzata Kwiatkowska po przeanalizowaniu raportów z przebiegu zbiórek w poszczególnych szkołach i protokołów odbioru nakrętek oraz biorąc pod uwagę regulamin konkursu „Pozytywnie zakręceni”zdecydowało, że placówką, która uzyskała najwyższy wynik jest Szkoła Podstawowa w Bączalu Dolnym. Otrzyma nagrodę główną konkursu - stację modułową do segregacji odpadów.

Na podstawie raportów przekazywanych przez placówki oświatowe, jury wskazało również trzech najlepszych uczniów, którzy zebrali największą ilość nakrętek. Są to Julia Stygar (Szkoła Podstawowa w Skołyszynie) - 74,3 kg, Oliwia Stygar (Szkoła Podstawowa wSkołyszynie) - 74,3 kg i Aleksandra Mitrut (Szkoła Podstawowa w Bączalu Dolnym) - 71,88 kg.

Podczas akcji uczniowie ośmiu szkół z gminy Skołyszyn zebrali łącznie 1710,10 kg plastikowych nakrętek, które przekazane zostaną Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.