Czterech uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kołaczycach zostało laureatami XI Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej w Szczytnie. Tym samym zdobyli oni indeksy do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i mogą aplikować na dowolny kierunek studiów tej uczelni bez postępowania kwalifikacyjnego. Uczniowie z kołaczyckiego LO jako jedyni z województwa podkarpackiego uzyskali tytuły finalistów policyjnej olimpiady.
Jedenasta edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej w Szczytnie zakończyła się sukcesem uczniów kołaczyckiego liceum. Laureatem I miejsca został Kamil Bodek, II miejsce zajął Jakub Barzyk, VI - Dawid Biały, a IX- Adam Piątkowski. Wszyscy zdobyli indeksy do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i mogą aplikować na dowolny kierunek studiów tej uczelni bez postępowania kwalifikacyjnego, w tym na czteroletnie studia I stopnia o profilu praktycznym "Nauka o policji". Warunkiem jest wcześniejsza pozytywna kwalifikacja do służby w policji). Studia te umożliwiają absolwentowi przystąpienie do egzaminu oficerskiego, którego pozytywny wynik będzie stanowił podstawę do mianowania na pierwszy stopień oficerski w korpusie oficerów młodszych w policji. W pewnym sensie tradycji stało się zadość, bo ubiegłym roku na ten kierunek zostało przyjętych pięciu absolwentów LO w Kołaczycach.

Jak podkreślają w kołaczyckim liceum, być może sukces byłby jeszcze bardziej okazały, gdyby nie pandemia koronawirusa. Do tej edycji olimpiady zgłosiło się pięciu uczniów z klasy o profilu mundurowym z LO w Kołaczycach, którzy pomyślnie przeszli I i II etap (międzyszkolny i międzywojewódzki) i od października przygotowywali się do III etapu - finałowego w Szczytnie, który zawsze był najmocniejszą stroną kołaczyckich olimpijczyków. Z wiadomych przyczyn, trzeci etap, w którym miało rywalizować 30 najlepszych uczniów z całej Polski, został odwołany i komitet główny olimpiady policyjnej dokonał klasyfikacji na podstawie wyników z I i II etapu , tj. z prac pisemnych i testu wiedzy. Tym samym piąty uczeń LO w Kołaczycach stracił szansę na znalezienie się w piętnastce finalistów premiowanych indeksem.