Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce zatrzymali mężczyznę, który na bazarowym stoisku oraz w mieszkaniu przechowywał duże ilości nielegalnych papierosów i spirytusu. Wartość wyrobów akcyzowych oszacowano na ponad 70 tysięcy złotych. Oficjalnie 59-latek zajmuje się handlem odzieżą.
Kontrolę na jednym z rzeszowskich bazarów przeprowadzili 16 maja funkcjonariusze SG z placówki w Rzeszowie-Jasionce. - Mundurowi podejrzewali, że na stoisku należącym do 59-letniego obywatela Polski sprzedawane są papierosy oraz spirytus pochodzące z przemytu. Oficjalnie handlowano tam odzieżą, jednak na zapleczu strażnicy graniczni ujawnili prawie 3,9 tys. paczek oraz 37 litów spirytusu bez znaków skarbowych akcyzy. Sprawdzono też lokal w którym mieszka mężczyzna. Tam odnaleziono swoisty magazyn - 230 paczek papierosów oraz 70 litrów czystego spirytusu - informuje podporucznik Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Spirytus i papierosy bez akcyzy

Łącznie zabezpieczono towar o szacunkowej wartości 70 tysięcy złotych. Gdyby wyroby akcyzowe trafiły na rynek uszczuplenia dla Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków oraz akcyzy wyniosłoby około 85 tysięcy złotych.

Spirytus i papierosy bez akcyzy

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego do czego się przyznał. Okazało się, że przemycony towar skupował na Podkarpaciu. Wobec 59-latka funkcjonariusze SG prowadzą dalsze czynności karno-skarbowe.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.