W Jaśle w dalszym ciągu pracują jednostki straży pożarnych, żołnierze Wojska Polskiego i Wojsk Obrony Terytorialnej oraz harcerze, którzy pomagają w usuwaniu skutków sobotniej nawałnicy, a także późniejszych obfitych opadów deszczu.
Jak informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle Agata Koba, do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle wpłynęło już ponad 370 zgłoszeń o udzielenie wsparcia na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Na wypłatę 60 zgłoszeń Miasto Jasło posiada już środki finansowe. Będą one wypłacane od dzisiaj. Zgłoszenia można dokonywać pod numerami telefonów: 573 112 294, 573 112 296 lub 13 446 43 28.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaśle (Sanepid) rozpoczęła wydawanie środków do dezynfekcji pomieszczeń. Informację w powyższym zakresie można uzyskać w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego pod nr tel. 13 44 86 348.

Odpady popowodziowe mieszkańcy powinni składać przed swoją posesję w sposób nieblokujący przejazdu.

Studnie oraz piwnice na terenie prywatnych posesji wokół, których znajduje nadal utrzymuje się woda nie będą jeszcze oczyszczane.

Sanepid przekazał, że w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle, na oddziale SOR, znajdują się w wystarczającej liczbie szczepionki przeciwtężcowe. Do szczepienia potrzebne jest zaświadczenie od lekarza rodzinnego.