Piłkarze Czarnych 1910 Jasło w pierwszym meczu nowego sezonu 2020/21 w IV lidze podkarpackiej zagrają na swoim stadionie z JKS Jarosław. Rozgrywki rozpoczną się 25/26 lipca 2020 r.
Wczoraj (30 czerwca) w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie odbyło się losowanie par. W I kolejce zagrają: Czarni Jasło - JKS Jarosław, Polonia Przemyśl - Karpaty Krosno, Sokół Nisko - Partyzant Targowiska, Wisłok Wiśniowa - Ekoball Stal Sanok, Korona Rzeszów - Orzeł Przeworsk, Piast Tuczempy - Lechia Sędziszów Małopolski, Resovia II Rzeszów - Start Pruchnik, Legion Pilzno - Głogovia Głogów Małopolski, Błękitni Ropczyce - Stal II Mielec, Stal II Stalowa Wola - Sokół Kolbuszowa Dolna, Izolator Boguchwała - Igloopol Dębica.

W sezonie 2020/21 w IV lidze podkarpackiej wystąpią aż 22 drużyny. Rozgrywki zostały podzielone na dwie rundy. W rundzie zasadniczej drużyny zagrają systemem każdy z każdym. Po tej części sezonu nastąpi podział na grupę mistrzowską (zespoły z miejsc 1-8) i spadkową (drużyny z miejsc 9-22). Grupa mistrzowska zagra systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Natomiast w grupie spadkowej drużyny zagrają między sobą po jednym meczu.

Awansuje do III ligi zwycięzca rozgrywek. Natomiast z IV ligi spadnie aż 6 drużyn z miejsc 17-22 oraz dodatkowo tyle, ile zespołów z Podkarpacia spadnie z III ligi.