Wśród 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim jest mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego. Przebywa w izolacji. To 27 osoba z powiatu jasielskiego, która zachorowała na COVID-19. Dotychczas wyzdrowiało 25 osób.
Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr Adam Sidor poinformował dzisiaj (2 lipca), że od początku, czyli 24 stycznia wdrożenia badań na koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 39 897 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym: w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 27 749 oraz w innych laboratoriach z listy Ministerstwa Zdrowia – 12 148.

Obecnie w województwie podkarpackim pod nadzorem pozostaje 8 osób, 1882 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 147 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 91 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 682 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 393 osoby wyzdrowiały. Odnotowano 51 zgonów. 1 lipca br. zmarła pacjentka w Centrum Medycznym Szpital w Łańcucie (mieszkanka powiatu jarosławskiego).

Kolejne 11 osób, które wyzdrowiały, to 10 osób z powiatu jarosławskiego i jedna osoba z Rzeszowa.

Nowych 13 potwierdzonych przypadków to: kobieta w sile wieku z powiatu przeworskiego (w izolacji), starsza kobieta z Przemyśla (hospitalizowana), mężczyzna w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (izolacja), mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego (izolacja), 9 osób z powiatu jarosławskiego, w tym dwie kobiety (starsza i w sile wieku) oraz siedmiu mężczyzn – dwóch starszych, dwóch młodych, trzech w sile wieku (izolacje).