W sobotnim meczu XXXIV kolejki klasy okręgowej Wisłok Sieniawa zremisował z LKS Skołyszyn 2-2. Drużyna Zdzisława Żmigrodzkiego prowadziła 2-1 do 89. minuty...
Prawdziwą huśtawkę nastrojów fundują w tym sezonie piłkarze LKS Skołyszyn. Po dwóch porażkach u siebie z broniącymi się przed spadkiem Beskidem Posada Górna i Szarotką Uherce, punkt wywalczony w Sieniawie przedłuża nadzieje na uniknięcie degradacji.

Gości zagrali bardzo dobry mecz. To był Skołyszyn jakiego kibice chcieliby częściej oglądać. Dwukrotnie obejmowali prowadzenie po golach Tobiasza Walczyka, który dzień wcześniej obchodził swoje 31. urodziny. Przy pierwszej bramce zagrywał z rogu Jakub Zawisza, a przy drugiej podawał piłkę Maciej Setlik i Tobiasz Walczyk wyszedł na czystą pozycję przed bramkarzem. Dla gospodarzy dwie bramki zdobył Mateusz Krakoś, ratując na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry remis dla Wisłoka. Goście mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale w 90+3. minucie po strzale Tobiasza Walczyka piłka trafiła w słupek.

- Jestem zbudowany postawą drużyny - powiedział prezes LKS Skołyszyn Kamil Hasiak, który w sobotę skończył 36 lat i drużyna chciała mu sprawić urodzinowy prezent w postaci zwycięstwa.

Warto podkreślić, że Skołyszyn wystąpił bez 6 zawodników z podstawowego składu: Mateusza Furmanka, Mariusza Kurczaby, Marka Zawiszy, Jacka Kaszyckiego, Mateusza Skrzyszowskiego i Mateusza Skoka.

Mecz XXXIV kolejki (5 czerwca):
Wisłok Sieniawa - LKS Skołyszyn 2-2 (1-2)
0-1 Tobiasz Walczyk (10), 1-1 Mateusz Krakoś (22), 1-2 Tobiasz Walczyk (40), 2-2 Mateusz Krakoś (89)

Wisłok: Miłosz Biernacki - Paweł Wityński, Dawid Kasperkowicz (85 Mateusz Walus), Paweł Deńko, Jakub Mazurkiewicz - Bartłomiej Nawrocki, Mateusz Oleniacz, Karol Moszczyński (15 Dominik Libowicz), Tomasz Marcinik (46 Dariusz Szajna) - Mateusz Krakoś, Mateusz Zajączkowski; trener Lech Czaja.
Skołyszyn: Michał Stój - Tomasz Syzdek, Mateusz Jankowicz, Patryk Marszałek, Norbert Myśliwiec - Patryk Korneusz - Sebastian Figura, Jakub Zawisza, Artur Walczyk (82 Jakub Warchoł), Tobiasz Walczyk - Maciej Setlik (88 Szymon Filipak); trener Zdzisław Żmigrodzki.
Sędziowali: Maksymilian Nestorowicz oraz Łukasz Matuszek i Łukasz Mołczan. Żółte kartki: Mateusz Oleniacz - Tobiasz Walczyk. Widzów około 50.