Miłośników zwiedzania okolic Jasła Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury zaprasza w sobotę, 19 czerwca, na rowerowy wyjazd do Mrukowej, pod hasłem „Zamkowym szlakiem wschodnich rubieży”.
Wyprawa prowadzić będzie na północny skrawek Beskidu Niskiego, nad potok Szczawa, do Mrukowej znanej z legend, ciekawej historii i niezwykłych formacji skalnych, kaskad, wodospadów wtopionych w leśną scenerię.

Odwiedzimy punkt wciśnięty pomiędzy górskie szczyty, czyli tajemnicze miejsce zwane „Zamczyskiem” lub - jak o nim pisał XV-wieczny historyk Jan Długosz - „Mruków”, a kulminacją wycieczki będzie wędrówka na Górę Zamkową. Góra Zamkowa wznosząca się przeszło 160 m nad najwyżej położoną częścią zabudowy Mrukowej, była bardzo dobrym miejscem pod lokalizację zamku czy grodziska, bo tak do końca nie wiadomo co to był za obiekt.

Około 50-kilometrowa trasa rowerowa prowadzić będzie z Jasła przez Niegłowice, Dębowiec, Załęże, Markuszkę, Zawadkę Osiecką do Samoklęsk i z powrotem (tą samą drogą). Grupę poprowadzą dwaj profesjonalni przewodnicy PTTK: Tadeusz Wójcik i Adam Goleń.

Termin wyjazdu: 19 czerwca 2021 (sobota) godz. 9:00, sprzed JDK;
Koszt: 15 zł;
Informacje pod tel.: 514 284 625;
Zgłoszenia i wpłaty: Jasielski Dom Kultury.

Uwaga! Jak zawsze obowiązuje ubiór turystyczny, odpowiedni na zmienne warunki pogodowe oraz kask ochronny, a w związku z panującym reżimem sanitarno- epidemiologicznym - posiadanie maseczki ochronnej na twarz oraz środka do dezynfekcji rąk.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki z przyczyn od niego niezależnych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.