W naszym kraju trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP). Taki rodzaj spisu jest badaniem obowiązkowym i dotyczy wszystkich Polaków mieszkających w Polsce, bądź czasowo przebywających za granicą oraz cudzoziemców, którzy mieszkają w naszym kraju na stałe lub czasowo.
Podstawową metodą NSP 2021 będzie spis internetowy, czyli samospis. Przeprowadzimy go na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniając wymagane dane w interaktywnym formularzu, dostępnym na stronie internetowej spis.gov.pl.

Dodatkowo, w każdej gminie, w tym również w Jaśle, funkcjonują gminne biura spisowe, w których możemy zasięgnąć wszelkich informacji na temat NSP 2021, a także spisać się przy pomocy pracowników gminnych biur spisowych.

Osoby, które nie będą mogły samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność) mogą zadzwonić na infolinię spisową pod nr tel. 22 279 99 99 lub poczekać na telefon od rachmistrza spisowego. Pamiętaj rachmistrzowie spisowi realizują połączenia z dwóch numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Rachmistrza działającego na terenie miasta Jasła, można zweryfikować poprzez infolinię spisową lub zadzwonić do Urzędu Miasta w Jaśle pod nr tel. 13 44 86 330.

Więcej informacji o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 dostępnych jest na stronie internetowej spis.gov.pl

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.