Od 30 czerwca Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach rozpoczął zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy dla mieszkańców kołaczyckiej gminy poszkodowanych w powodzi. Zbiórka potrwa do piątku (3 lipca).
Jak informuje GOK, odzew był bardzo duży. Pierwsza partia darów dla poszkodowanych powodzian z gminy Kołaczyce została przekazana sołtysowi i strażakom z Bieździadki.
Do akcji pomocy włączyli się m.in. właściciele sklepu Hitpol w Bieździedzy, którzy zorganizowali u siebie zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby. Artykuły te trafią między innymi do potrzebujących, którzy na co dzień są klientami tego sklepu. Ponadto zaangażowały się w pomoc panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Nawsia Kołaczyckiego. Pomagają także harcerze z Kołaczyc.
Woda zalała wiele domów w Bieździadce. Fot. GOK Kołaczyce


Burmistrz Kołaczyc Stanisław Żygłowicz i pracownicy Ośrodka Kultury dziękują wszystkim, którzy wsparli akcję.

Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach, działający w porozumieniu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Urzędem Miejskim w Kołaczycach, apeluje do ludzi dobrej woli o zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy dla mieszkańców kołaczyckiej gminy poszkodowanych w powodzi. Największe zniszczenia żywioł poczynił w Bieździadce i Bieździedzy.
Fot. GOK Kołaczyce


Do biura GOK w Bieździedzy (Bieździedza 100A) można przynosić wodę w butelkach, środki czystości i jednorazowe ręczniki. Zbiórka jest prowadzona od godziny 8.00 do 16.00.
Fot. GOK Kołaczyce


Straty po powodzi można zgłaszać do Urzędu Miejskiego w Kołaczycach. Są przyjmowane pod numerami telefonów - w rolnictwie (13 446 05 81), zalane budynki mieszkalne (GOPS tel. 13 446 05 88) oraz zalane studnie i garaże (13 446 02 21).