31 par małżeńskich z Gminy Jasło obchodziło Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Zaproszenie na uroczystość przyjęło 14 par.
Zgromadzonych powitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Halina Zając, składając wszystkim parom małżeńskim wyrazy uznania i szacunku za dochowanie przysięgi małżeńskiej i długoletnie w niej trwanie.

Złote gody w Gminie Jasło

Wójt gminy Wojciech Piękoś zwracając się do jubilatów stwierdził, że bezsprzecznie wielką wartością jest rodzina, w której doświadczenie starszych i przykład ich życia są bezcennym wzorem dla młodych pokoleń. Dekorując dostojnych gości medalami przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę podkreślił, że Złote Gody są jubileuszem niezwykłym, a odznaczenia - uhonorowaniem niezwykłych ludzi, którzy potrafili przeżyć razem ponad pół wieku.

Złote gody w Gminie Jasło

Po oficjalnej części uroczystości i wręczeniu kwiatów oraz upominków, odśpiewano tradycyjne „Sto lat”, wznosząc toast symboliczną lampką szampana.

Złote gody w Gminie Jasło

Medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” uhonorowani zostali: Zofia i Stanisław Barzykowie, Kazimiera i Stanisław Brachowie, Halina i Kazimierz Brońscy, Aleksandra i Eugeniusz Brąglowie, Wiesława i Józef Betlejowie, Maria i Jan Bosakowie, Joanna i Stanisław Cetnarowie, Janina i Kazimierz Czechowie, Zofia i Kazimierz Czocharowie, Genowefa i Adam Dubielowie, Janina i Marian Dzięglewiczowie, Aleksandra i Stanisław Gierutowie, Stanisława i Tadeusz Hajdukowie, Halina i Kazimierz Korczykowscy, Stanisława i Jerzy Krupińscy, Barbara i Stanisław Lechowscy, Maria i Kazimierz Leśniakowie, Irena i Jan Machowiczowie, Zofia i Bogusław Mitrutowie, Elżbieta i Krzysztof Owsiakowie, Irena i Stanisław Pankiewiczowie, Maria i Adam Papierniakowie, Janina i Jan Pietraszkowie, Maria i Stanisław Rodakowie, Maria Stanisław Skowronowie, Krystyna i Stanisław Świerczkowie, Daniela i Bronisław Śliwowie, Stanisława i Adam Urbanowie, Janina i Jan Wojewodowie, Teresa i Kazimierz Wróblowie, Halina i Stanisław Zającowie.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.