Blisko 800 paczek papierosów usiłował przemycić kierowca kursowego autokaru jadącego z Ukrainy do Polski. Przemyt udaremnili mu funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Korczowej.
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej skierowali do kontroli autokar jadący z Ukrainy do Poznania. Pojazd został prześwietlony urządzeniem RTG. - Dzięki pomocy skanera funkcjonariusze dotarli do skrytki w dachu, w której znajdowało się prawie 800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy - poinformowała młodsza aspirant Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Nielegalny towar został zatrzymany do dalszego postępowania prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno - Skarbowy w Przemyślu. 36- letni kierowca wpłacił 9,5 tys. złotych na poczet grożącej mu kary.

Jedną z konsekwencji przemytu było także skierowanie do Straży Granicznej wniosku o zobowiązanie obywatela Ukrainy do powrotu do kraju. Decyzja zakazująca kierowcy ponownego wjazdu na terytorium RP i obszaru Schengen została wydana na okres 3 lat.

Skaner wykrył papierosy w dachu

- Za pomocą skanera, oddanego do użytkowania w lipcu 2020 r. możliwa jest kontrola pojazdów ciężarowych, osobowych, autokarów, busów i kontenerów. Dzięki kontroli prowadzonej za pomocą nowoczesnego sprzętu rentgenowskiego obniżeniu ulegają koszty kontroli, ponieważ prześwietla się całe środki transportu, bez potrzeby ich rozładunku oraz skraca się czas wykonywania kontroli fizycznej towaru, niejednokrotnie czasochłonnej, kosztownej i skomplikowanej technicznie - wyjaśnia Edyta Chabowska.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.