16 czerwca 2021 roku o godz. 11:00 w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ramach projektu "Biblioteka – (ot)WARTA PRZESTRZEŃ" odbędzie się spotkanie z autorką książek dla dzieci Justyną Bednarek.
Podczas spotkania najmłodsi przekonają się, że książki nie tylko uczą i bawią, ale pomagają nam także zrozumieć świat. Pisarka na przykładzie swoich książek, a szczególnie lektury "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" pokaże dzieciom, że w odkrywaniu świata i spełnianiu marzeń ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia, którą najlepiej możemy rozwijać właśnie poprzez czytanie.

Justyna Bednarek - polska poetka, pisarka i ilustratorka. Z wykształcenia jest romanistką, ale przez lata pracowała jako dziennikarka i redaktorka w pismach kobiecych. W 2004 roku opublikowała trzy wierszowane bajeczki o skrzacie Lenku, wydała również m. in. takie pozycje, jak "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", "Pięć sprytnych kun" czy "W to mi graj. Bajki muzyczne".
Spotkaniu będzie towarzyszyć akcja czytelnicza "Wędrujące książki", w ramach której czytelnicy odwiedzający Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle będą mogli oddać swoje przeczytane książki a zabrać interesujące ich tytuły przekazane przez innych użytkowników.

W organizację spotkania włączył się Zarząd Osiedla Kopernika w Jaśle.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP3 Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło, Internetowa Telewizja Południe oraz portale: twojejaslo.pl, mojejaslo.pl, jaslo365.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół "MAMY NADZIEJĘ".

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Plakat promujący wydarzenie