Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu "Biblioteka – (ot)WARTA PRZESTRZEŃ" 16 czerwca 2021 r. zaprasza małych i dużych jaślan do udziału w akcji czytelniczej.
Akcja „Wędrujące książki” ma na celu propagowanie czytelnictwa poprzez idee przekazania innym czytelnikom przeczytanych przez nas książek, a tym samym zachęcenie sąsiadów czy nieznajomych do sięgnięcia po nasze ulubione lektury, którymi chcielibyśmy się podzielić. Akcja jest skierowana do wielbicieli książek w każdym wieku i trwać będzie przez cały dzień w sąsiedztwie Filii nr 2 MBP w Jaśle. Każdy odwiedzający tego dnia filię biblioteki będzie mógł zabrać ze sobą książkę, która została uprzednio przeczytana i podarowana przez innych czytelników. Eventowi towarzyszyć będzie spotkanie autorskie dla dzieci mające miejsce tego samego dnia, zachęcające do czytania i przygód z literaturą już od najmłodszych lat.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP3 Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło, Internetowa Telewizja Południe oraz portale: twojejaslo.pl, mojejaslo.pl, jaslo365.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół "MAMY NADZIEJĘ".

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Plakat promujący wydarzenie

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.