Zakład Karny w Jaśle realizuje kolejny program dla skazanych. Tym razem jest to „Świat sprawiedliwych - bohaterski przykład rodziny Ulmów”. To i wcześniejsze przedsięwzięcia mają służyć społecznej readaptacji skazanych.
Skazani w ramach zajęć oglądali filmy „Życie za życie”, „Henryk Sławik-polski Wallenberg”, „Łyżeczka życia”, „Cena życia” oraz „Druga prawda” ilustrujące Polaków ratujących Żydów z narażeniem własnego życia w czasie okupacji. Dzięki filmom oraz wystawie „Sprawiedliwi wśród narodów świata-pomoc Polaków dla ludności żydowskiej” udostępnionej przez Oddział IPN w Rzeszowie, skazani poznali formy pomocy Żydom udzielane przez Polaków, dowiedzieli się czym ryzykowali oraz jakimi wartościami kierowali się Polacy, pomagając Żydom i jakimi cechami osobowości charakteryzowali się udzielający pomocy.

Edukacja skazanych w Zakładzie Karnym w Jaśle

- Dzięki uczestnictwu w programie skazani mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną. Należy mieć nadzieję, że część z nich dokona pewnych przewartościowań w swoim życiu, co przyczyni się do skutecznej resocjalizacji - podkreśla mjr Piotr Chmielewski, rzecznik Zakładu Karnego w Jaśle.

Edukacja skazanych w Zakładzie Karnym w Jaśle

Wcześniej więźniowie uczestniczyli w programach: „Auschwitz - Historia - Edukacja Obywatelska” przedstawiający historię zagłady, „Wielokulturowa pamięć dni minionych” przedstawiający historię Żydów na Podkarpaciu. Odbyły się także spotkania z pracownikami naukowymi IPN dotyczącymi ważnych wydarzeń historycznych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.