90 uczniów miejskich szkół otrzymało nagrodę burmistrza Miasta Jasła.
Nagrody przyznane zostały w ramach lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce, za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe.

- Nagrody za wyniki w nauce otrzymało 75 uczniów. Uczniowie klas V - VI otrzymali po 700 zł, a klas VII-VIII po 1000 zł. Nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe otrzymało 14 uczniów po 1000 zł, a za artystyczne – 1 uczeń (1000 zł). W sumie na nagrody przeznaczono 81 tysięcy 600 złotych - informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle Agata Koba.

W tym roku ze względu na panujące obostrzenia związane z epidemią koronawirusa nie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród.

- Nagroda burmistrza za wyniki w nauce mogła zostać przyznana uczniowi, który uzyskał wzorową ocenę z zachowania oraz średnią ocen 5,7 w klasie V; 5,6 w klasie VI i 5,4 - klasach VII-VIII. Nagrodę za wybitne osiągnięcia naukowe mógł otrzymać uczeń, który uzyskał co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania i średnią ocen 4,5 oraz uzyskał co najmniej 1 tytuł laureata w konkursie interdyscyplinarnym, przedmiotowym, tematycznym na szczeblu co najmniej wojewódzkim lub w olimpiadzie interdyscyplinarnej, przedmiotowej, tematycznej co najmniej drugiego stopnia organizowanych zgodnie z rozporządzeniem MENiS z 29 stycznia 2002 r. - przybliża kryteria Agata Koba.

Nagrody za wyniki w nauce


Szkoła Podstawowa nr 2: Filip Hałucha, Maria Anna Macieik, Jakub Motyka, Igor Sudyka, Anna Bąk, Gabriela Waśko, Miłosz Borda-Sieczkowski, Dominika Pabisz, Patrycja Władyka, Diana Pasternak, Maja Bizon, Krystian Augustyn.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle: Lena Lazar, Martyna Lach, Norbert Czerwonka, Weronika Sypień, Emilia Marek, Agnieszka Biesiadowska, Olga Sychta, Anna Maciejczyk, Anna Stasiak, Maria Żądło, Kinga Kita, Dagmara Piątkowska, Aleksandra Gajecka, Kacper Rączka, Karolina Stańczak, Wiktor Biernacki, Jakub Dołęga.
Szkoła Podstawowa nr 4: Jakub Zawisza, Aleksandra Sochacka, Nina Kordyś, Olga Kordyś, Natalia Żegleń, Szymon Pieszczoch, Kornelia Mikrut, Kamila Buglewicz, Aleksandra Rak, Martyna Karlak, Julia Gancarz, Emilia Skuba, Eryk Bania, Łucja Postek, Faustyna Felczyńska, Julia Piątkowska, Kamil Wiatr, Bartosz Lech, Anna Przetacznik, Marcel Łącki, Anna Janas.
Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle: Laura Janik, Małgorzata Janik, Katarzyna Lisowska, Wiktor Kozicki, Julia Daniło, Ida Lenar, Grażyna Schabińska, Aleksandra Czech, Przemysław Niemczyński, Aleksandra Michalik, Weronika Szerląg.
Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle: Antoni Moskal, Dominik Koba, Krzysztof Królikowski, Aleksandra Bemben, Marcin Kowalkowski, Kornelia Kaszowicz.
Zespół Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle: Julia Lisowiec, Emilia Jakubowska, Katarzyna Ochwat, Wiktoria Głowacka, Felicja Marek, Eryk Pawłowski.
Zespół Szkół Społecznych w Jaśle: Karolina Wojnarska, Wiktoria Lubaś.

Nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe


Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle: Kazimierz Skrok-Wolski, Paweł Bezak, Antoni Baciak, Anna Pastwa, Julia Nguyen-Van, Tymoteusz Kozioł, Kamil Jarosz, Olga Hombesch.
Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle: Hubert Zając, Zuzanna Bernacka, Mikołaj Litwicki.
Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle: Jan Madej, Kinga Moskal, Kamil Kwieciński.
.

Nagrody za wybitne osiągnięcia artystyczne


Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle: Mikołaj Kurowski.
Udostępnij ten artykuł znajomym: