W meczu XXXVI kolejki Wisłok Sieniawa zremisował z Ostoją Kołaczyce 2-2. Drużyna Roberta Podkulskiego uratowała remis w doliczonym czasie gry. Ten punkt może okazać się bezcenny na koniec sezonu.
Ozdobą meczu były dwa pierwsze gole. Najpierw Sławomir Sienicki z około 30 metrów trafił poniżej spojenia słupka z poprzeczką i Ostoja objęła prowadzenie. Pięć minut później identycznym strzałem popisał się Mateusz Zajączkowski i było 1-1.

W I połowie Wisłok miał optyczną przewagę, stwarzał więcej sytuacji podbramkowych, ale przy wyniku 1-1 gospodarzom dopisało szczęście, bo po strzale Jakuba Podgórskiego piłka trafiła w poprzeczkę. - Dominowaliśmy do 60 minuty, później zaczęliśmy grać nerwowo. Ostoja nastawiła się na kontry. Stwarzaliśmy sytuacje, ale nie potrafiliśmy je zakończyć golami. Dwie znakomite miał Partuta, ale nie trafił w bramkę, bo mecz powinniśmy wcześniej zamknąć - powiedział trener Wisłoka Lech Czaja.

Ostoję w rundzie wiosennej nadal nie opuszcza pech. W 28. minucie boisko musiał opuścić z powodu kontuzji Jakub Podgórski, którego zastąpił 47-letni Michał Kaleta. Z urazem wszedł na boisko Mateusz Biernacki. Zmienił Bartosza Niklewicza, który już w przerwie prosił o zmianę. Mateusz Biernacki uratował remis w doliczonym czasie gry. Ostoja mogła w ostatnich sekundach nawet wygrać. Po zagraniu Rafała Kurcza, Sławomir Sienicki nie zdołał pokonać bramkarza Wisłoka Miłosza Biernackiego. - Drużyna podjęła walkę z Wisłokiem. Mimo przeciwności losu jesteśmy zdeterminowani walczyć o punkty w każdym meczu. Cieszymy się z tego punktu i nie poddajemy się, nadal mamy szanse uratować się przed spadkiem - powiedział trener Ostoi Robert Podkulski.

W najbliższą niedzielę (20 czerwca, godz. 18:30) na stadionie w Jaśle kolejne derby powiatu jasielskiego drużyn walczących o utrzymanie LKS Czeluśnica - Ostoja Kołaczyce.

Mecz XXXVI kolejki (16 czerwca):
Wisłok Sieniawa - Ostoja Kołaczyce 2-2 (2-1)
0-1 Sławomir Sienicki (5), 1-1 Mateusz Zajączkowski (10), 2-1 Paweł Deńko (35), 2-2 Mateusz Biernacki (90+4)

Wisłok: Miłosz Biernacki - Mateusz Oleniacz, Dominik Libowicz, Paweł Deńko, Tomasz Marcinik - Daniel Jucha, Bartłomiej Nawrocki - Mateusz Krakoś, Jakub Mazurkiewicz (60 Nazar Partuta) - Karol Moszczyński (73 Dariusz Szajna) - Mateusz Zajączkowski; na ławce rezerwowych: Dawid Kasperkowicz; trener Lech Czaja.
Ostoja: Tomasz Filipek - Tomasz Sypień, Jarosław Malikowski, Bartosz Niklewicz (61 Mateusz Biernacki), Damian Przewoźnik - Piotr Kosiba, Rafał Kurcz, Mateusz Krajewski - Jakub Podgórski (28 Michał Kaleta), Sławomir Sienicki - Mateusz Juszkiewicz (70 Damian Wiatr); na ławce rezerwowych: Tomasz Biały, Piotr Przewoźnik, Krystian Jachym; trener Robert Podkulski.
Sędziują: Marcin Samborowski oraz Krzysztof Wojnar i Radosław Kuszaj. Żółte kartki: Dominik Libowicz, Mateusz Oleniacz - Tomasz Biały. Widzów około 100.

W pozostałych meczach XXXVI kolejki:
Szarotka Uherce - Przełęcz Dukla 3-2 (3-2): 1-0 Piotr Spaliński (15), 2-0 Dominik Podgórski (18), 2-1 Bartosz Sereda (20), 2-2 Kamil Kowalski (34), 3-2 Piotr Jaremczuk (40).
Nafta Jedlicze - Kotwica Korczyna 1-0 (1-0): 1-0 Łukasz Cichoń (66).
Beskid Posada Górna - Iskra Przysietnica 6-0 (1-0): 1-0 Piotr Świder (36), 2-0 Dariusz Jęczkowski (51), 3-0 Dominik Czyż (64), 4-0 Dariusz Jęczkowski (70), 5-0 Tomasz Kasperkowicz (77), 6-0 Jakub Hanus (89).
Przełom Besko - Markiewicza Krosno 1-2 (1-0): 1-0 Jakub Szybka (12), 1-1 Vasyl Hirka (60), 1-2 Marcin Żywiec (70).
Grabowianka Grabówka - Orzeł Faliszówka 3-1 (0-0): 0-1 Przemysław Wrona (50), 1-1 Nazarii Ozhekhovskyi (56), 2-1 Nazarii Ozhekhovskyi (70), 3-1 Bartłomiej Rakoczy (80).
Bieszczady Arłamów Ustrzyki Dolne - Brzozovia Brzozów 5-0 (2-0): 1-0 Radosław Macnar (27), 2-0 Radosław Macnar (45), 3-0 Radosław Macnar (60), 4-0 Radosław Macnar (70), 5-0 Radosław Macnar (83).
Start Rymanów - Zamczysko Odrzykoń 0-1 (0-1): 0-1 Kacper Sokołowski (9).