Na pożegnanie sezonu 2020/21 i IV ligi Czarni Jasło przegrali dzisiaj (18 czerwca) w Sanoku z Ekoballem Stalą 1-2. Był to mecz ostatniej XIII kolejki w grupie spadkowej IV ligi podkarpackiej.
Ostatni mecz sezonu nie miał już żadnego znaczenia dla obu drużyn. Sanoczanie utrzymali się w IV lidze, a jasielska drużyna po roku gry na tym poziomie spadła do klasy okręgowej.

Mecz został przerwany już w 2. minucie, bo nagle po odbiciu piłki głową, bez kontaktu z ryuwalem, upadł na boisko Krystian Jaklik, któremu udzielono pomocy i odwieziono do szpitala. Przerażenie ogarnęło wszystkich na stadionie, bo zawodnik sanockiej drużyny upadł nagle niemal tak samo jak Duńczyk Christian Eriksen w meczu z Finlandią podczas odbywających się mistrzostw Europy. Mecz w Sanoku został wznowiony po kilkunastominutowej przerwie. - Nie wiemy w jakim jest stanie i co było przyczyną, bo szpital nie udziela informacji - powiedział nam po meczu asystent trenera i kierownik sanockiej drużyny Robert Ząbkiewicz.

Gospodarze strzelili dwa gole w I połowie, co wystarczyło im do odniesienia zwycięstwa. Za dotknięcie piłki ręką przez jednego z zawodników Czarnych, sędzia podyktował rzut karny. „Jedenastkę” obronił Łukasz Kuryj, obrońcy Czarnych nie zdołali wybić odbitej przez bramkarza piłki i Kamil Jakubowski skierował futbolówkę do siatki. Drugi gol padł po strzale z około 20 metrów Krystiana Kalemby, który trafił poniżej spojenia słupka z poprzeczką.

Czarni w II połowie mieli okazje do odrobienia strat, ale tylko raz Marcin Krajewski zdołał pokonać Piotra Krzanowskiego. Po zagraniu Patryka Fryca, młody napastnik jasielskiej drużyny minął obrońcę gospodarzy i strzelił koło bramkarza Ekoballu Stali. To szósty gol Marcina Krajewskiego w rundzie wiosennej po przyjściu do Czarnych z Liwocza Brzyska. Mógł on doprowadzić do remisu, ale po podobnym zagraniu Patryka Fryca, tym razem młody zawodnik Czarnych nie trafił w bramkę.

Dwie zmiany w Czarnych były wymuszone kontuzjami. W 35. minucie boisko musiał opuścić Paweł Setlak, a w 80. - Patryk Fryc, który nie dość, że grał z niewyleczonym urazem, to doznał kontuzji drugiej nogi.

Czarni w sezonie 2020/21 zdobyli 37 punktów (bilans 9-10-15, bramki 40-53). W rundzie jesiennej zdobyli 19 punktów, na wiosnę - 18 (4 zwycięstwa, 6 remisów, 3 porażki).

Mecz XIII kolejki rundy wiosennej w grupie spadkowej (18 czerwca):
Ekoball Stal Sanok - Czarni 1910 Jasło 2-1 (2-0)
1-0 Kamil Jakubowski (12), 2-0 Krystian Kalemba (45), 2-1 Marcin Krajewski (55)

Ekoball: Piotr Krzanowski - Damian Baran, Dawid Gąsior, Piotr Lorenc, Szymon Słysz - Łukasz Tabisz, Krystian Jaklik (2 Kacper Słysz), Damian Niemczyk (63 Filip Pielech), Kamil Jakubowski (54 Konrad Kaczmarski), Krystian Kalemba (46 Kamil Adamiak) - Sebastian Sobolak (72 Jakub Szomko); trener Piotr Kot, asystent Robert Ząbkiewicz.
Czarni: Łukasz Kuryj - Paweł Setlak (35 Hubert Bracik), Paweł Remut, Wojciech Myśliwiec, Krzysztof Szydło - Dawid Florian, Łukasz Urban, Rafał Mastaj (46 Szymon Sabik), Maciej Sowa (55 Wojciech Kiełtyka), Bartłomiej Rodak (46 Marcin Krajewski) - Patryk Fryc (80 Tomasz Pałucki); na ławce rezerwowych: Łukasz Lepucki, Marcel Płocica; trener Adam Domaradzki, asystent Artur Gałuszka.
Sędziowali: Krystian Kołodziej oraz Paweł Charchut i Przemysław Bieniasz (Rzeszów). Żółte kartki: Łukasz Tabisz, Krystian Kalemba - Rafał Mastaj, Maciej Sowa. Widzów około 200.

W pozostałych meczach XIII kolejki w grupie spadkowej:
Stal II Stalowa Wola - Legion Pilzno 0-2 (0-0): 0-1 Sebastian Dereń (56), 0-2 Tomasz Tragarz (84).
Polonia Przemyśl - Lechia Sędziszów Małopolski 4-1 (1-0): 1-0 Krystian Solarz (11), 2-0 Bernard Stopa (53), 3-0 Mateusz Wanat (57), 3-1 Aleksander Czółno (60), 4-1 Hryhorii Zanko (80).
Start Pruchnik - Stal II Mielec 0-2 (0-0): 0-1 Kacper Sadłocha (75), 0-2 Kacper Sadłocha (85).
Orzeł Przeworsk - Sokół Nisko 0-1 (0-1): 0-1 Karol Dziopak (8).
Błękitni Ropczyce - Resovia II Rzeszów 2-2 (0-1): 0-1 Jarosław Czernysz (4), 0-2 Filip Ząbkowicz (47), 1-2 Szymon Majcher (64), 2-2 Alan Ogrodnik (75).
Sokół Kolbuszowa Dolna - Partyzant Targowiska 1-2 (0-1): 0-1 Krystian Szubrycht (18), 1-1 Kamil Duszkiewicz (58), 1-2 Jakub Stodolak (88).

Mecze grupy mistrzowskiej
Piast Tuczempy - Karpaty Krosno 1-3 (0-2): 0-1 Jakub Pelczar (29), 0-2 Pedro Aloisio Silva (34), 1-2 Jakub Kloc (87), 1-3 Marek Fundakowski (90+4).
Igloopol Dębica - Wisłok Wiśniowa 1-1 (0-1): 0-1 Mariusz Wiktor (42), 1-1 Kamil Rokita (82).
Korona Rzeszów - JKS Jarosław 2-2 (0-1): 0-1 Albert Krzyczkowski (10), 1-1 Paweł Piątek (67), 1-2 Sebastian Sobolewski (90+2), 2-2 Mateusz Jędryas (90+4).
Głogovia Głogów Małopolski - Izolator Boguchwała 0-2 (0-1): 0-1 Gergelas Nkeni Lukanzu (39), 0-2 Krystian Wilk (61).