W Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ramach projektu „Biblioteka – (ot)WARTA PRZESTRZEŃ” 16 czerwca odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z Justyną Bednarek oraz akcja wymiany książek „Wędrujące książki”.
Podczas spotkania autorka zabrała najmłodszych w świat pełen fantazji, magii i dobrego humoru. Pokazała przywiezione ze sobą podobizny bohaterów książek i opowiedziała o ich niezwykłych perypetiach. Poznaliśmy postaci z serii o skarpetkach, które znikają w praniu wydostając się przez dziurę w pralce i postanawiają wyruszyć na poszukiwanie przygód. Jedna z nich zostaje mysią mamą, inna najpiękniejszą różą w ogrodzie, a kolejna poświęca swój czas na rozweselanie chorych dzieci. Nie zabrakło opowieści o przesympatycznych bohaterach detektywistycznej historii „Pięć sprytnych kun” oraz zabawnej i przyjaznej ludziom czarownicy z książki „Babcocha”.

Spotkanie z Justyną Bednarek i „wędrujące książki”

Opowiedziała również o początkach swojej twórczości. - Kiedyś pracowałam jako dziennikarka, ale moim największym marzeniem było pisanie książek, i to marzenie realizuję od kilku lat. Inspirację czerpię z otaczającej rzeczywistości, każda z moich opowieści zawiera więc ziarenko prawdy. Czasem są to wspomnienia związane z bliskimi osobami, czasem jakieś zdarzenia czy obserwacja otoczenia - mówiła Justyna Bednarek.

Spotkanie z Justyną Bednarek i „wędrujące książki”

Na przykładzie swoich książek pisarka uświadomiła dzieciom, że w odkrywaniu świata i spełnianiu marzeń ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia, którą najlepiej możemy rozwijać sięgając po ciekawe lektury.

Spotkanie z Justyną Bednarek i „wędrujące książki”

Z Justyną Bednarek spotkali się uczniowie klasy I a i II b ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle wraz z opiekunami. W organizację wydarzenia włączył się Zarząd Osiedla Kopernika w Jaśle.

Spotkanie z Justyną Bednarek i „wędrujące książki”

Spotkaniu towarzyszyła akcja promująca czytelnictwo „Wędrujące książki”, w ramach której wszyscy odwiedzający tego dnia Filię nr 2 MBP w Jaśle mogli podarować przeczytane przez siebie książki i zabrać interesujące ich tytuły, przekazane przez innych użytkowników.

Spotkanie z Justyną Bednarek i „wędrujące książki”

Dzieci chętnie dzieliły się z rówieśnikami ulubionymi tytułami i polecały je do przeczytania. W zamian za przyniesione książki wybierały znane opowieści m.in. o Harrym Potterze czy dzieciach z Bullerbyn, ale także historie o sportowcach, popularne bajki oraz publikacje o przyrodzie i zwierzętach. Dorośli też mogli znaleźć coś dla siebie, sięgali po kryminały, powieści czy klasykę literatury polskiej.

Spotkanie z Justyną Bednarek i „wędrujące książki”

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP3 Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło, Internetowa Telewizja Południe oraz portale: twojejaslo.pl, mojejaslo.pl, jaslo365.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Spotkanie z Justyną Bednarek i „wędrujące książki”

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Mamy nadzieję”.

Dofinansowano przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z pieniędzy pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.