Policjanci oraz pracownicy jasielskiego oddziału ZUS, w ramach działań profilaktycznych, spotkali się z słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jaśle. Wspólna wizyta mundurowych oraz przedstawicieli ZUS była doskonałą okazją do rozmowy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób starszych.
Wczoraj w auli Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle odbyły się wykłady, których tematem przewodnim było zagadnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa seniorów. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ZUS oraz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle m.in. Aleksander Borkowski – zastępca dyrektora ds. świadczeń Oddziału ZUS w Jaśle, Andrzej Wydrzyński – naczelnik Wydziału Obsługi Klienta i Korespondencji, Katarzyna Konopka – naczelnik Wydziału Świadczeń Emerytalno-Rentowych, podkom. Piotr Wojtunik – oficer prasowy KPP w Jaśle oraz mł. asp. Barbara Pawłowska – asystent Wydziału Prewencji KPP w Jaśle.

Jasło. Policjanci i pracownicy ZUS spotkali się z seniorami

Podczas prelekcji przedstawiciele Policji, realizując założenia ogólnopolskiej kampanii „Dla każdego jest miejsce na drodze”, omówili zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym w odniesieniu do ostatnich zmian ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Mundurowi wskazali słuchaczom właściwe postawy i zachowania szczególnie podczas korzystania z przejść dla pieszych. W trakcie wykładów wskazali także na zagrożenia wynikające z działalności oszustów. Policjanci przybliżyli seniorom schemat działania grup przestępczych, omówili najbardziej popularne oraz nowe metody działania oszustów.

Seniorzy uczestniczący w spotkaniu wysłuchali także wykładów przedstawicieli Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jaśle. Prelegenci poruszali istotne dla słuchaczy tematy związane z zagadnieniami emerytalno-rentowymi. Ponadto kierując się troską o bezpieczeństwo seniorów narażonych na działalność oszustów, w ramach kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo’’, wskazywali na korzyści posiadania rachunku bankowego i przekazywania na niego świadczeń. Przedstawiciele jasielskiego oddziału ZUS zachęcali do korzystania z nowych form kontaktu, które zostały wprowadzone w związku z pandemią. Informowali również seniorów na temat korzyści z posiadania konta na Platformie Usług Elektroniczych.

Osoby biorące udział w spotkaniu z uwagą wysłuchały przekazywanych informacji, aktywnie włączały się w dyskusję dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i problemami. Każdy z uczestników otrzymał broszury i ulotki informacyjne zawierające informacje omawiane podczas spotkania.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.