Od dziś gmina Tarnowiec ma nowego wójta. Podczas sesji rady gminy Wiktor Barański złożył uroczyste ślubowanie.
Na Wiktora Barańskiego zagłosowało w przedterminowych wyborach 13 czerwca 1438 mieszkańców. - To nie ja wygrałem. Wygraliśmy wszyscy - napisał po ogłoszeniu wyniku nowy wójt.

Podczas poniedziałkowej (21.06) sesji Rady Gminy Wiktor Barański odebrał z rąk przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej w Tarnowcu Bogusławy Biernacka zaświadczenie o wyborze.

- Niespełna dwa i pół roku temu wręczałam zaświadczenie wójtowi śp. Janowi Czubikowi. Dzisiaj ponownie przyszło mi wręczyć nowe zaświadczenie o wyborze wójta gminy panu Wiktorowi Barańskiemu. Nikt z państwa, ani też ja, nie myśleliśmy wtedy, że życie potoczy się w ten sposób. Niestety, my nie mamy na to wpływu, życie pisze swoje scenariusze, musimy te pewne trudności pokonywać i pogodzić się z nimi. Dzisiaj jesteśmy po wyborach uzupełniających wójta gminy Tarnowiec. Mamy nowego włodarza gminy, możemy spokojnie odetchnąć, cieszyć się i zacząć realizować pewne cele wyznaczone wcześniej - powiedziała Bogusława Biernacka.

Bogusława Biernacka wręcza zaświadczenie o wyborze Wiktorowi Barańskiemu
Bogusława Biernacka wręcza zaświadczenie o wyborze Wiktorowi Barańskiemu


Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej podziękowała też za współpracę pełniącemu obowiązki wójta Miłoszowi Leszkiewiczowi, pracownikom urzędu gminy, członkom obwodowych komisji wyborczych i gminnej komisji wyborczej i urzędnikowi wyborczemu. Zwracając się do wójta - elekta powiedziała - W imieniu gminnej komisji wyborczej składam serdeczne gratulacje i życzę pomyślności w pracy na rzecz naszej gminy, podejmowania trafnych decyzji dla dobra wszystkich mieszkańców. Życzę zrealizowania wszystkich rozpoczętych przedsięwzięć i zamierzeń, owocnej pracy dającej satysfakcję, przynoszącej rozwój gminy oraz dużo sukcesów na niwie swojej działalności. Życzę również wytrwałości, oby te wszystkie pozytywne działania dały przepustkę w wyborach w 2023 roku. Myślę, że to będzie cała kadencja pięcioletnia, nie dwuletnia jak wcześniej. Tego wszystkiego panu wójtowi życzę.

Ślubowanie Wójta Gminy Tarnowiec

Po odebraniu zaświadczenia o wyborze Wiktor Barański złożył ślubowanie.

- Obejmując urząd Wójta Gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy dodając Tak mi dopomóż Bóg.W pierwszych słowach po zaprzysiężeniu nowy wójt Tarnowca podziękował mieszkańcom za głosy i zaufanie.

- Chciałem podziękować za ten wynik wyborczy moim drogim mieszkańcom gminy Tarnowiec i obiecuję, że tak jak ślubowałem, dochowam tej wierności i będę starał się pracować jak najlepiej dla dobra mieszkańców, dla dobra całej wspólnoty tarnowieckiej, dla dobra wszystkich miejscowości i wszystkich sołectw - powiedział Wiktor Barański. Jednocześnie zaapelował do radnych o jedność abyśmy razem wspólnie tworzyli rodzinę samorządową i zakopali jakiekolwiek podziały, jeżeli powstały podczas miesięcy przedłużającej się kadencji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.