Masz pomysł, jak ożywić swoje otoczenie, ale nie wiesz, jak to zrobić? Od czego zacząć? Do kogo iść? Miasto Jasło chce wyjść naprzeciw Twojemu pomysłowi, dlatego realizuje Jasielski Budżet Obywatelski.
Może chciałbyś więcej zieleni w mieście? Więcej miejsc spotkań dla mieszkańców? Doskwiera Ci wysoka temperatura i chciałbyś odpocząć w cieniu na skwerku, którego Ci brakuje? A może chciałbyś zorganizować koncert, piknik osiedlowy, warsztaty edukacyjne, czy spotkania z niezwykłymi ludźmi, mistrzami, pasjonatami w swoich dziedzinach? Chcesz aktywnie spędzać czas i potrzebujesz do tego animatorów? Czas na Twój pomysł! Bądź aktywnym mieszkańcem i włącz się w działania dla miasta, dla mieszkańców! Złóż wniosek do JBO! Swoją propozycję przelej na papier i uzyskaj poparcie 25 jaślan (rodziny, sąsiadów, znajomych…).

Jeśli nie wiesz jak zacząć, napisz lub zadzwoń do Urzędu Miasta w Jaśle. Na sfinansowanie Twojego pomysłu mamy w budżecie aż pół miliona złotych.

Pamiętaj, że jeśli Twój pomysł polega na budowie lub remoncie nie może kosztować więcej niż 400 tysięcy złotych. Jeśli chcesz zorganizować inne działania np. z zakresu edukacji, kultury czy sportu, które nie wiążą się z tworzeniem infrastruktury – masz do dyspozycji 100 tysięcy złotych. Termin zgłoszeń do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego upływa 30 czerwca br.!

Aby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy praktyczne poradniki: Jak wypełnić formularz propozycji Twojego projektu oraz cennik, który ułatwi oszacowanie kosztu Twojego pomysłu. Możesz również skorzystać z propozycji jakie omawialiśmy podczas otwartych webinariów - załączamy cztery prezentacje gotowych pomysłów z różnych obszarów życia miasta.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerem telefonu 13 4486 319 lub pod adresem mailowym: konsultacje@um.jaslo.pl

Więcej informacji, w tym:
- inspirujące prezentacje prezentujące możliwe pomysły na realizację budżetu obywatelskiego,
- orientacyjny cennik zadań,
- instrukcja jak wypełnić wniosek,
znajdują się pod adresem: https://um.jaslo.pl/pl/mozesz-wydac-pol-miliona-zlotych-czekamy-na-twoj-pomysl/


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.