LKS Czeluśnica przegrał w Przysietnicy z Iskrą 1-2 i tym samym stracił szanse na utrzymanie się w klasie okręgowej.
Był to ostatni mecz drużyny trenera Wojciecha Florczaka w tym sezonie, bowiem mecze z lipcowych kolejek Czeluśnica rozegrała awansem. Tylko zwycięstwo w Przysietnicy i korzystne wyniki w innych meczach w dwóch ostatnich kolejkach sezonu przedłużały nadzieje na pozostanie w V lidze.

Czeluśnica świetnie zaczęła, bo już w 8. minucie Mateusz Kuzio wyprowadził gości na prowadzenie. - Z każdą minutą było coraz gorzej. Zagraliśmy bardzo słaby mecz. Poza zdobytym golem nie oddaliśmy już strzału na bramkę. Myślę, że zespół nie wytrzymał psychicznie tego meczu, a ponadto nie mieliśmy pełnego składu. Przyjechaliśmy do Przysietnicy na godzinę 17 ze względu na korki na drodze. Wyszli na mecz bez rozgrzewki - powiedział prezes klubu z Czeluśnicy Kazimierz Kozicki.

Tylko 5 minut wytrzymał na boisku Brazylijczyk Felipe, kontuzjowany w meczu z Zamczyskiem Odrzykoń. W Czeluśnicy zabrakło także kontuzjowanego Krzysztofa Głowackiego, Pawła Wiklowskiego (praca) i Bartosza Stasza (pauza za kartki).

W Iskrze, która po 9 latach gry w klasie okręgowej, spada do klasy A, zagrał na pozycji napastnika bramkarz Szymon Sieniawski, który miał udział przy golu na 1-1 juniora Michała Zaremby. Czeluśnicę pogrążył Krzysztof Bieda, najlepszy strzelec Iskry.

Mecz zaległej XXII kolejki z 28 marca (30 czerwca)
Iskra Przysietnica - LKS Czeluśnica 2-1 (0-1)
0-1 Mateusz Kuzio (8), 1-1 Michał Zaremba (80), 2-1 Krzysztof Bieda (85)

Iskra: Łukasz Rzepka - Gabriel Lusiusz, Daniel Sobota, Dominik Rogula, Marcin Pietryka, Jakub Pietryka, Paweł Knap, Damian Wacek, Michał Zaremba (90+1 Gabriel Niemiec), Szymon Sieniawski (81 Dawid Buczkowicz), Krzysztof Bieda; trener Marcin Nycz.
Czeluśnica: Patryk Szostak - Michał Mędrek, Jarosław Muzyka, Konrad Gogosz, Hubert Wanat - Angelo Amorim Medina, Jakub Wyderka, Andrzej Jakubowski, Felipe Altino Martins Melgaco (5 Dominik Marek, 80 Norbert Kociuba), Jakub Frączek - Mateusz Kuzio; trener Wojciech Florczak.
Sędziowali: Piotr Prajsnar oraz Krzysztof Wojnar i Wiesław Pyzia. Żółta kartka: Jakub Wyderka. Widzów 150.

~...

01-07-2021 18:45 5 6

Straty z jesieni okazały sie za duze. Do tego straty punktów na wiosne w meczach gdzie prowadzili 1-0. Brawo za walke i wysokie wygrane na wiosne. Brakło 7 punktów do spokojnego utrzymania....Trudno bedzie A klasa. Zamiast VI ligi VII liga ....
Odpowiedz

~...

01-07-2021 17:46 7 2

Szkoda bylby mecze Czarni - Czelusnica w nowym sezonie :). Ale za to będa z Grabówka, Posadą, Jabłonicą, Odrzykoniem czy Jedliczem.