Powiat Jasielski pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dofinansowanie na budowę windy w Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle oraz modernizację budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Wartość inwestycji to 439 151,19 zł. Na realizację tych inwestycji Powiat Jasielski pozyskał dofinansowanie w wysokości 271 792,80 zł, z czego na budowę windy 150 tysięcy złotych (55 procent wartości projektu), a 121 792,80 zł na modernizację budynku WTZ (do 80 peocent wartości projektu).

29 czerwca starosta jasielski Adam Pawluś i wicestarosta Stanisław Pankiewicz w obecności skarbniczki powiatu Teresy Połeć, podpisali w Rzeszowie umowę z Maciejem Szymańskim, pełnomocnikiem PFRON, na dofinansowanie budowy windy w ZSUiS i modernizację budynku WTZ w Jaśle.

W ramach prac teren i budynek ZSUiS zostanie dostosowany do montażu windy. Z kolei budynek WTZ przejdzie gruntowny remont m.in. skuta zostanie posadzka i położona nowa, stara farba ze ścian zostanie zdrapana, a ściany wyszpachlowane, wymalowane i położony na nich zostanie tynk dekoracyjny, a wszystkie drzwi będą wymienione na nowe.
Prace zostaną ukończone jeszcze w tym roku.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.