Zawodnik LUKS Technik Trzcinica Michał Zieleń zdobył srebrny medal w biegu na 3000 metrów z przeszkodami w 97. Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce w Poznaniu.
Michał Zieleń jest tegorocznym absolwentem Liceum Mistrzostwa Sportowego w Trzcinicy. W biegu na 3000 m z przeszkodami uzyskał czas 8:56:36, który jest ósmym wynikiem w Europie U-20. Jego trenerem jest Tomasz Wojtas, a fizjoterapeutą Ludomir Mastej.

Kilka dni wcześniej, 13 czerwca, startując w prestiżowych zawodach Athletics Grand Prix, wynikiem 8:58 w biegu na 3000 metrów z przeszkodami, Michał Zieleń zapewnił sobie start w mistrzostwach Europy w Tallinie oraz w mistrzostwach świata w Nairobii.

Czerwiec był dla Michała Zielenia bardzo udany. 5 czerwca podczas Mistrzostw Polski w Piasecznie w biegu na 5000 m zajął 1 miejsce w kategorii U20. 20 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie w 67. Orlen Memoriale Janusza Kusocińskiego w biegu na 3000 m również był pierwszy.

Natomiast w lutym został halowym mistrzem Polski U-20 w biegu na 3000 metrów w Toruniu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.