Jubileusz 60 - lecia kapłaństwa 50 - lecia pracy w Parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nienaszowie obchodził dzisiaj (4 lipca) ksiądz prałat Zygmunt Kudyba.
Dostojny jubilat odprawił uroczystą mszę świętą, koncelebrowaną z księżmi z Dekanatu Żmigrodzkiego i pochodzącymi z nienaszowskiej parafii. W liturgii wziął udział biskup pomocniczy Diecezji Rzeszowskiej Edward Białogłowski.


Ksiądz dziekan odebrał mnóstwo życzeń i podziękowań za długoletnią posługę duszpasterską od wszystkich środowisk w parafii, a także od wójta Gminy Nowy Żmigród Grzegorza Bary i przewodniczącego Rady Gminy Nowy Żmigród Henryka Strzelca oraz obecnego proboszcza w Nienaszowie ks. Jana Gajdy, dziekana Dekanatu Nowy Żmigród.


Ks. biskup Edward Białogłowski w homilii przypomniał drogę kapłańską jubilata, jego zasługi w duszpasterzowaniu oraz pracę na rzecz parafii oraz budowy kościoła w Faliszówce, gdzie powstała w 2000 r. nowa parafia Dobrego Pasterza, wydzielona z parafii w Nienaszowie.


Z 60 lat kapłaństwa ks. Zygmunta Kudyby, aż 50 przypadło na pracę w parafii w Nienaszowie, gdzie od 1971 roku był najpierw wikariuszem (17 lat), a następnie od 1988 do 2009 r. - proboszczem (21 lat), a od 12 lat przebywa na emeryturze. W minionych latach był dziekanem Dekanatu Nowy Żmigród. Przejął kierowanie parafią po ks. Franciszku Daszkiewiczu, który przez 51 lat proboszczował w Nienaszowie.

Jubilat ks. Zygmunt Kudyba z pierwszą schollą, którą założył w parafii w Nienaszowie, a która uświetniła podwójny jubileusz. Na zdjęciu z ks. bp Edwardem Białogłowskim i obecnym proboszczem ks. Janem Gajdą. Fot. Bogdan Hućko

Po ukończeniu w 1961 r. Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu i przyjęciu święceń, ks. Zygmunt Kudyba zanim trafił na 60 lat do Nienaszowa, pracował w parafiach w Boguchwale, Starym Żmigrodzie, Nowym Żmigrodzie, Jarosławiu, Zręcinie i Uhercach. Był m.in. wikariuszem u błogosławionego ks. Władysława Findysza, proboszcza parafii w Nowym Żmigrodzie, męczennika za wiarę. Bardzo mocno zaangażował się w proces beatyfikacyjny tego duszpasterza, prześladowanego przez władze komunistyczne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.