Fotografia przestawiająca jedno z jasielskich osiedli otulone mgłą, autorstwa Jana Kowalskiego, zwyciężyła w I etapie konkursu fotograficznego na „zdjęcie maja”.
Trwa kolejna edycja konkursu fotograficznego FOTOEye ogłoszonego przez Miasto Jasło. W I etapie konkursu na "zdjęcie maja" zgłoszono 43 zdjęcia. Zwyciężyła fotografia przestawiająca jedno z jasielskich osiedli otulone mgłą, autorstwa Jana Kowalskiego.

- Celem konkursu jest promocja miasta oraz przedstawienie w ciekawy i atrakcyjny sposób jego walorów, ale przede wszystkim rozwijanie kreatywności i pasji do fotografowania, nie tylko wśród mieszkańców Jasła - zaznacza rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle Agata Koba.

Zgłoszenia przyjmuje Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle w godzinach funkcjonowania (poniedziałek - piątek: 9.00-17.00, sobota: 10.00-17.00, niedziela: 11.00-16.00).

Co miesiąc można zgłosić minimum 3 zdjęcia prezentujące architekturę miejską, pejzaż i przyrodę, sport i rekreację, miasto w porach roku, winne klimaty - zdjęcia promujące Jasło jako "miasto wina", a także przestawiające aspekt społeczno-kulturalny Jasła, wydarzenia i street photo.

Zdjęcia można obejrzeć w galerii FOTOEye – IV edycja w zakładce „turystyka i kultura” na stronie https://um.jaslo.pl/pl/galeria-fotoeye-2020-iv-edycja/