Siedem projektów złożyli mieszkańcy Jasła w ramach kolejnej, czwartej już edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Cztery z nich to projekty inwestycyjne, a trzy pozostałe to tzw. projekty miękkie. Na realizację budżetu zaplanowano w sumie pół miliona złotych, z odpowiednim podziałem na 400 tys. zł i 100 tys. zł.
W pierwszej grupie na realizację na projektów inwestycyjnych, zgłoszono następujące propozycje:
1. Zabawa bez barier! Muzyczno-integracyjny plac zabaw dla dzieci na terenie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 przy ul. Szkolnej 38;
2. Książki przez całą dobę – książkomat dla mieszkańców Jasła;
3. Szczęśliwy pies – zadowolony pies. Modernizacja wybiegu dla psów przy ul. M. Konopnickiej w Jaśle;
4. Ławeczki dla mam karmiących piersią.

W drugiej grupie projektów zgłoszono poniższe pomysły:
5. Jasło aktywne i zdrowe! Warsztaty kulinarne i kreatywne animacje dla każdego;
6. Razem Po Więcej – Jasielskie spotkania muzyczne;
7. Uważność w rodzicielstwie i edukacji – joga dla dzieci i dorosłych.

Szczegółowe opisy projektów, w tym szacowane koszty, można znaleźć na stronie: https://konsultacje.um.jaslo.pl/pl/budzet/ocena-merytoryczna/4
Projekty przeszły już wstępną weryfikację zgodności z wymogami Regulaminu Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego, teraz zostaną poddane ocenie merytorycznej.

Jasielski Budżet Obywatelski. Siedem zgłoszonych projektów

Przypominamy, że w pierwszej edycji JBO zwyciężyły dwa projekty: „Drenaż boiska sportowego przy ul. Śniadeckich” (zrealizowany w 2020 roku) oraz „Organizacja festiwalu „Rock in Jasło” (ze względu na stan epidemii covid – 19, czasowo odstąpiono od realizacji tego projektu). W drugiej edycji najwięcej mieszkańców zagłosowało na „Budowę boiska wielofunkcyjnego przy ZSM nr 5 w Jaśle” (realizacja 2020 r.). Z kolei w trzeciej, wybrano trzy projekty: „Nabierz tężyzny pod tężnią –Jasło oddycha zdrowo”, „Franciszkańskie kolędowanie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem” oraz „Murale dla mieszkańców Jasła” (trwają przygotowania do ich realizacji).

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.