Dzisiaj (10 lipca) drużyny klasy okręgowej kończą sezon 2020/21 meczami zaległej XXIV kolejki, która nie odbyła się 11 kwietnia z powodu epidemii koronawirusa.
Ostatnia kolejka meczów w covidowym sezonie wyłoni piątego i szóstego spadkowicza. Wcześniej do klasy A zostały zdegradowane: Brzozovia Brzozów, Iskra Przysietnica, LKS Skołyszyn i LKS Czeluśnica. W najtrudniejszej sytuacji jest Orzeł Faliszówka. Natomiast szósty spadkowicz zostanie wyłoniony z grona trzech drużyn: Kotwicy Korczyna, Ostoi Kołaczyce i Szarotki Uherce.

Najważniejsze dla końcowego układu tabeli będą mecze: Brzozovia - Szarotka Uherce (39 punktów), Iskra Przysietnica - Kotwica Korczyna (38 pkt.), Tempo Nienaszów - Ostoja Kołaczyce (39 pkt.) oraz Orzeł Faliszówka (36 pkt.) - LKS Skołyszyn.

Mecze zaległej XXIV kolejki z 11 kwietnia (10 lipca)
Przy nazwach drużyn w nawiasach miejsca w tabeli.

Tempo Nienaszów (3) - Ostoja Kołaczyce (14) - sobota, godz. 17
Sędziują: Marcin Smoleń oraz Martin Kijowski i Jakub Wilczek.

Tempo ma już zapewnione 3. miejsce w końcowej tabeli, bo Start Rymanów rozegrał mecz z Cosmosem Nowotaniec, przegrywając 0-7. Gospodarze będą grali pod Marcina Walczyka, który nadal ma szanse na zostanie najlepszym strzelcem sezonu. Snajper Tempa zdobył 44 gole i traci dwa do prowadzącego Radosława Macnara z Bieszczadów Arłamowa. Ustrzycki zespół gra przed południem z Naftą i będzie już wiadomo czy lider klasyfikacji strzelców powiększył dorobek czy też różnica nadal wynosi 2 bramki.
Ostoja aby być pewna utrzymania - bez względu na wyniki innych meczów - musi mecz w Nienaszowie wygrać. To będzie arcytrudne zadanie dla zespołu mającego wielkie problemy kadrowe. Drużyna z Kołaczyc przystępując do gry z Tempem będzie już znała wynik meczu Iskra Przysietnica - Kotwica Korczyna, który może wiele wyjaśnić, ale także jeszcze bardziej zagmatwać sytuację w dolnych rejonach tabeli.
Gdyby miały decydować bezpośrednie mecze przy równej ilości punktów, to Ostoja z Kotwicą przegrała u siebie 1-2 i wygrała w Korczynie 3-1, z Szarotką Uherce 2-2 i 1-2, a z Orłem Faliszówka 0-0 i 6-3.
W rundzie jesiennej Ostoja przegrała z Tempem 4-5. Drużyna z Nienaszowa do 70 minuty prowadziła 5-1. Hat-tricka zaliczył w tym meczu Marcin Walczyk, a ponadto gole strzelali Mateusz Kuciński i Arkadiusz Majka. Dla Ostoi - Szymon Grzesiak 2, Wiktor Madej i Piotr Kosiba.

Orzeł Faliszówka (17) - LKS Skołyszyn (18) - sobota, godz. 17
Sędziują: Piotr Kochański oraz Maciej Solecki i Ernest Barnat.

Skołyszyn już dawno pogodził się ze spadkiem do klasy A, a walczy do końca sezonu w każdym meczu bez względu na skład personalny. Orzeł nawet gdyby wygrał i inne wyniki ułożyły się korzystnie dla zespołu Jacka Gajdy, to nie ma żadnej gwarancji na utrzymanie.

W pozostałych meczach XXIV kolejki:
Bieszczady Arłamów Ustrzyki Dolne - Nafta Jedlicze (11)
Iskra Przysietnica - Kotwica Korczyna (13)
Grabowianka Grabówka - Beskid Posada Górna (17)
Brzozovia Brzozów - Szarotka Uherce (17)
Wisłok Sieniawa - Przełom Besko (18)

Wcześniej rozegrane mecze:
Markiewicza Krosno - LKS Czeluśnica 0-2 (10 czerwca)
Zamczysko Odrzykoń - Przełęcz Dukla 0-0 (11 czerwca)
6 lipca: Cosmos Nowotaniec - Start Rymanów 7-0 (2-0): 1-0 Martin Geci (18), 2-0 Piotr Laskowski (44), 3-0 Martin Geci (50), 4-0 Maksim Maslov (52), 5-0 Benas Vaivada (67), 6-0 Benas Vaivada (76), 7-0 Wojciech Gorzkowski (87).


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.