Od 1 lipca Straż Miejska w Jaśle z Komendą Powiatową Policji w Jaśle prowadzą wspólną akcję „Ograniczyć wandalizm”, która potrwa do 30 września.
Jak informuje Straż Miejska w Jaśle, w ramach służb patrolowych i obchodowych szczególnym nadzorem prewencyjnym zostaną objęte miejsca gromadzenia się młodzieży oraz osób dorosłych, gdzie może dochodzić do aktów wandalizmu.

Fot. Straż Miejska w Jaśle

- „Należy jednak pamiętać, że Policja czy też Straż Miejska nie są w stanie być wszędzie i całodobowo pilnować każdego budynku, ulicy i chodnika. Niezbędna jest odpowiedzialna pomoc mieszkańców. Nie można zwlekać z powiadamianiem Policji czy Straży Miejskiej o szkodach wyrządzanych przez wandali. Szybka reakcja zwiększa szansę na ujęcie chuliganów, którzy powinni odczuć na własnej kieszeni, jak kosztowna jest taka nieodpowiedzialna „zabawa” - apelują do mieszkańców strażnicy miejscy.

Za niszczenie mienia grozi grzywna od 20 do 500 zł. W przypadku przestępstwa kara może być znacznie wyższa.

fot. Straż Miejska w Jaśle

Najczęstsze przypadki wandalizmu w Jaśle to połamane drzewka, zniszczone ławki, znaki drogowe, barierki i kosze na śmieci, pomazane elewacje, rozbite wiaty przystankowe, wulgarne napisy i rysunki na elewacjach domów i budynkach oraz urządzeniach użyteczności publicznej.