Druh Kazimierz Janiga z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osobnicy został uhonorowany za wybitne zasługi komandorią I klasy z gwiazdą przyznaną przez Konfraterię Mazowiecką Odznaki Św. Floriana Mazovia. Odznaczenie wręczył druh Jerzy Urbanik z Trzcinicy.
Kazimierz Janiga funkcję prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Osobnicy pełnił przez 47 lat. Obecnie został mianowany prezesem honorowym OSP. W ciągu swojej kadencji zaangażował się w życie strażackie m.in. poprzez pozyskiwanie sprzętu oraz włączenie jednostki do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego w 1997 r. Uhonorowany odznaką „Strażak wzorowy”, medalem brązowym, srebrnym i złotym za zasługi dla pożarnictwa oraz medalem honorowym im. Bolesława Chomicza.

Osobnica. Doceniony i uhonorowany Kazimierz Janiga

Od 1970 r. do 2007 r. był sołtysem Osobnicy, w latach 80. - radnym województwa krośnieńskiego, a w latach 90. radnym gminy Jasło przez dwie kadencje.

Osobnica. Doceniony i uhonorowany Kazimierz Janiga

Życzenia długich lat życia w zdrowiu i pomyślności, a także opieki św. Floriana złożyli Kazimierzowi Janidze wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś, Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej wraz z druhami, przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz członkowie OSP Osobnica.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.