Czarni Jasło pozyskali 32-letniego Dariusza Bałuta, ostatnio zawodnika Czarnovii Czarna (dębicka klasa okręgowa).
Dariusz Bałut był już zawodnikiem Czarnych w sezonie 2019/20. W rundzie jesiennej tamtego sezonu zdobył 4 gole dla jasielskiej drużyny, która awansowała do IV ligi jako lider na półmetku rozgrywek po odwołaniu - ze względu na pandemię koronawirusa - rundy wiosennej. Wtedy do Czarnych przychodził z GKS Gromnik (tarnowska klasa okręgowa), opromieniony sławą snajpera. W 28 meczach zdobył 48 goli, w tym miał 5 hat-tricków.

W minionym sezonie 2020/21 grał jesienią w Ciężkowiance Ciężkowice, a na wiosnę w Czarnovii Czarna, dla której w 17 meczach zdobył 27 bramek. Dariusz Bałut to klasyczna „dziewiątka”, a z brakiem napastnika Czarni mają kłopoty, co potwierdził miniony sezon w IV lidze.

Dariusz Bałut grał także w Gliniku Gorlice, Polanie Żabno, Wisłoce Dębica, KS Tymbark, Lubaniu Maniowy i Dunajcu Zakliczyn.

To trzeci transfer Czarnych Jasło w przerwie letniej. Kilka dni wcześniej Czarni pozyskali 21-letniego Łukasza Stanka, wychowanka Igloopolu Dębica, zawodnika młodzieżowych drużyn Górnika Zabrze oraz Wisłoka Wiśniowa. Ponadto umowę o rok przedłużył 18-letni Marcin Krajewski.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.