„Gmina Krempna w sercu Beskidu Niskiego” - taki tytuł nosi nowa publikacja wydana przez władze samorządowe tej niezwykle malowniczo położonej gminy.
Książkę opisującą atrakcje gminy Krempna można kupić (cena tylko 10 zł) w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Krempnej oraz Bibliotece Gminnej w Krempnej i miejscowych sklepikach. - Nowa pozycja wydawnicza powinna zainteresować nie tylko mieszkańców, ale też turystów i gości odwiedzających nasz region - powiedziała dyrektor GOKiR w Krempnej Irena Ziemba.


Książka, podzielona jest na kilka rozdziałów z wieloma fotografiami, także historycznymi. Oprócz tak oczywistych informacji jak położenie i klimat oraz historia tych przygranicznych terenów, zawiera także sporo ciekawostek, co warto wiedzieć o Beskidzie Niskim i co warto zobaczyć.

Gmina Krempna ma czym się pochwalić. Do takich atrakcji należy niewątpliwie Magurski Park Narodowy z Ośrodkiem Edukacyjno - Muzealnym im. Jana Szafrańskiego, zbiornik wodny na rzece Wisłoce, wyciąg narciarski, Ośrodek Edukacji Ekologicznej czy szczyt Wysokie, na który prowadzi zielony szlak.

Historyczna wielokulturowość tych ziem widoczna jest niemal na każdym kroku. Są to piękne cerkwie, cmentarze, także z I wojny światowej, kapliczki i krzyże przydrożne. Te ziemie mają swój niepowtarzalny klimat, ale też i urok.


Gmina Krempna ma szanse stać się wielką atrakcją turystyczną, konkurującą z innymi regionami Polski. Turystyka jest dla wielu miejscowości kołem napędowym rozwoju gospodarczego. W Krempnej i okolicznych miejscowościach jest coraz więcej ścieżek przyrodniczych, szlaków rowerowych i turystycznych. Powstaje też coraz więcej gospodarstw agroturystycznych, funkcjonują ośrodki wypoczynkowe, rozwija się gastronomia.

W książce promującej gminę Krempna czytelnik znajdzie także opis wydarzeń i produktów lokalnych oraz rozdział poświęcony przejściu granicznemu Ożenna - Niżna Polanka po stronie słowackiej.


Publikacja (teksty i zdjęcia) jest pracą zbiorową pracowników Urzędu Gminy w Krempnej i Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Krempnej. Wydawcą jest Urząd Gminy w Krempnej. Druk: Jasielskie Centrum Reklamy Frogart w Jaśle.