W czterodniowym szkoleniu wysokościowym, które odbyło się w Bieszczadach, funkcjonariusze Straży Granicznej, Straży Pożarnej oraz ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR doskonalili współdziałanie oraz techniki ratownictwa z powietrza. W akcji wykorzystano śmigłowiec Straży Granicznej.
Od 12 do 15 lipca funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili szkolenie linowe z wykorzystaniem śmigłowca.

Doskonalili techniki ratownictwa z powietrza

Celem szkolenia była koordynacja działań służb ratowniczych, które najczęściej są zaangażowane w udzielanie pomocy podczas wypadków, klęsk żywiołowych czy innego rodzaju sytuacji kryzysowych w górach.

Straż Graniczna ćwiczyła wewnętrzne procedury związane z prowadzeniem działań granicznych oraz działań specjalnych ze śmigłowca.

W szkoleniu oprócz funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań BiOSG brała udział Specjalistyczna Grupa Wysokościowa Państwowej Straży Pożarnej z Rzeszowa oraz ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.