Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) znajdujący się przy ul. Żniwnej będzie rozbudowany i zmodernizowany. Wartość prac budowlanych, które mają zakończyć się w przeciągu jednego roku, wynosi 6 milionów 50 tysięcy złotych. Miasto Jasło na realizację całego projektu, którego jednym z elementów jest rozbudowa PSZOK, wynosi blisko 9,3 mln zł - uzyskało 4,5 mln zł dofinansowania.
Inwestycja obejmuje m.in. budowę hali magazynowej i dwóch ramp rozładunkowych (w tym jednej dla mieszkańców), przebudowę budynku administracyjno - socjalnego, budowę boksów na odpady, wyposażenie PSZOK w najazdową wagę samochodową o udźwigu do 10 ton, przebudowę i budowę istniejących dróg wewnętrznych oraz chodników, zakup kontenerów i pojemników, wykonanie niezbędnych instalacji, odwodnienie, oświetlenie terenu, a także ogrodzenie placu.

PSZOK przy ul. Żniwnej w Jaśle zamknięty od 2 sierpnia. Rozpoczyna się jego rozbudowa

- Stąd też w związku z planowaną inwestycją konieczne jest wstrzymanie działalności obecnego punktu, wywiezienie wszystkich zebranych odpadów, uporządkowanie terenu i przygotowanie go do przekazania firmie wykonawczej. Punkt zostanie zamknięty od 2 sierpnia do czasu zakończenia robót. W razie dodatkowych pytań i wątpliwości w sprawie działalności PSZOK-u prosimy o kontakt pod nr tel. 13 44 86 380 - informuje rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Jaśle Agata Koba.

Zakończenie realizacji całego projektu planowane jest na koniec 2022 roku. Rozbudowa i modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Jaśle przy ul. Żniwnej dofinansowana jest z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, oś priorytetowa II Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, działanie 2.2. Gospodarka Odpadami Komunalnymi. Kwota - 9,3 mln zł (9 266 760 zł), dofinansowanie 4,5 mln zł (4 525 527,56 zł).

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.